GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dükkan

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00804014
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : İNCİLİ PINAR MAH. / KARŞIYAKA
Yayınlandığı Gazeteler

VATAN 14.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/155530 Esas
Muhammen Bedeli
:
117540 TL
Birinci Satış Günü
:
18.07.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
15.08.2018 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Şehitkamil / Gaziantep

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2017/155530 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Gaziantep İl, Şehitkamil İlçe, 662 Ada, 2 Parsel, İNCİLİPINAR Mahalle, Değirmiçem Mevkii, 71 Nolu Bağımsız Bölüm Ana Taşınmaz yüzölçümü:4.490, Ana Taşınmaz Nitelik:Yedi katlı yetmişiki dükkan ve elli bürolu kargir iş merkezi, Blok:A. Kat:Birinci, Bağımsız Bölüm Nitelik:Dükkan, Taşınmaz bodrum+zemin+asma kat+5 normal kattan olmak üzere toplam 8 kattan oluşmaktadır. Taşınmaz binanın 1.katında, bina girişinin batı, doğu ve kuzey cephelerinden olan iş merkezinin doğu cephesindedir. Büro içten içe geçme 2 oda ve mutfak bölümlüdür. Zeminler seramik kaplı, duvarlar sıvalı ve boyalıdır. Büronun dış cephesi demir dğramadır. Büronun net kullanım alanı 40 m2'dir. Söz konusu büronun yaklaşık 25 yıllık bir binada bulunduğu görülmüş olup, yıpranma payı %25 olarak alınmıştır. Bina asansörlü olup, dükkan merkezi sistem ile ısıtılmaktadır. Söz konusu yapının bulunduğu binanın inşaat bedelini hesaplamaya esas yapı sınıfı 3-B grubudur. Taşınmaz çevresinde ticaret ve konut alanları yer almaktadır. Gaziantep Belediyesine 420 m. Ulu camiye 500 m. Sanko Hastanesine 430 m. mesafededir. genel itibariyle imarlı ve düzenli yapılmaşmaların mevcut olduğu, gelişimini tamamlamış bölge sınırları içerisinde yer almaktadı. Bölge genelde yapı kalitesine bağlı olarak, orta gelir grubu tarafından yatırım ve yerleşim amaçlı olarak talep görmektedir. Bölgenin ulaşım olanakları bakamından güçlü olması, şehir merkezine, süpermarketlere, alışveriş merkezine yakın konumda yer alması ve ticari yönden hareketli bir bölgede yer alması değerini olumlu yönde etkilemektedir. Bölgede teknik altyapılar tamamlanmış olup, bölgenin kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır. yapı yaklaşık 25 yıllık olup, yıpranma payı %25'dir. Yapı maliyet bedeli:25.140 TL, arsa değeri:92.400 TL toplam:117.540 TL'dir.
Adresi : İncilipanır Mah. Prof Muammer Aksoy Bulvarı Kalyon İş Merkezi No:47/72 Şehitkamil /GaziantepMerkez / GAZİANTEP
Arsa Payı : 7/2381

Kıymeti : 117.540,00 TL KDV Oranı : %18
İmar Durumu : Şehitkamil Belediye Başkanlığı imar planında ticaret alanında kalmaktadır.
1. Satış Günü : 18/07/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 15/08/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/155530 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/05/2018
(İİK m.126)(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR