DİDİM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dükkan

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00802288
Şehir : Aydın / Didim
Semt-Mahalle : ALTINKUM MAH. / YENİHİSAR
Yayınlandığı Gazeteler

MAVİ DİDİM 11.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/300 TLMT
Muhammen Bedeli
:
60000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.06.2018 11:15
İkinci Satış Günü
:
17.07.2018 11:15
Satış Yeri
:
İtfaiye toplantı salonu, Otogar karşısı DİDİM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİDİM(YENİHİSAR)
İCRA DAİRESİ
2017/300 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Taşınmaz Özellikleri: Aydın İl, Didim İlçe, 1277 Ada, 3 Parsel, DİDİM Mahalle, C Blok, 1. kat, 85 nolu dükkan; Bina betonarme karkas yapı olup, takriben 25 yıllıktır. Didim Shopping Centre nin içerisinde bulunmakta olup, 85 numaralı dükkandır. Dükkan 1. Katta pasaj cepheli konumdadır. Takriben 30 m2 büyüklüğündedir. Yer kaplamaları Seramik kaplamadan yapılmıştır. Didim Shoping Centre'nin içinde, yürüyen merdivenler bulunmaktadır.
Çevresel Özellikler: Taşınmazın içinde bulunduğu alışveriş merkezi Didim'de turizm hayatının aktif olarak aktığı Altınkum göbekte bulunmaktadır. Alışveriş merkezinde Emlak Acenteleri, hediyelik eşya dükkanları, giysi dükkanları vs. gibi birçok ihtiyacı karşılayacak farklılıkta bir çok dükkan bulunmaktadır. Alışveriş merkezinin altı otopark olarak kullanılmaktadır. Dükkanın bulunduğu alışveriş merkezi Didim'e takriben 4.000 m mesafede olup, taşınmaz tüm belediye ve ulaşım olanaklarından yararlanmaktadır
Adresi : Altınkum Mh. Atatürk Bul, Didim Shopping Centre C Blok No:85DİDİM
Yüzölçümü : 4.847,93 m2
Arsa Payı : 174/48198
İmar Durumu : Uygulama imar planında Ticaret alanı olarak görülmektedir.
Kıymeti : 60.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapudan alınır
1. Satış Günü : 21/06/2018 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 17/07/2018 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : İtfaiye toplantı salonu, Otogar karşısı DİDİM
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/300 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/05/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR