KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık depolu dükkan

KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00875834
Şehir : Konya / Karatay
Semt-Mahalle : ÇATALHÜYÜK MAH. / SELİMİYE
: 117
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA POSTASI 12.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1893 Talimat
Muhammen Bedeli
:
150000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.12.2018 15:00
İkinci Satış Günü
:
15.01.2019 15:00
Satış Yeri
:
KONYA ADALET SARAYIB-BLOKZEMİN KATZ-18-19 İCRAMÜDÜRLÜKLERİMEZAT SALONU KARATAY/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 1. İCRA DAİRESİ
2017/1893 TLMT
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Konya İl, Karatay İlçesi Karaaslan Mahallesi , 21844 Ada, 6 Parsel, Zemin kat,10 Nolu Bağımsız Bölüm'deki , 800,00 m2 miktarında arsalı,156/1557 arsa sayılı , 5 katlı betonarme apartman ve arsası ana taşınmaz nitelikli, Depolu Dükkan ' Bağımsız Bölüm nitelikli taşınmaz ,TAM HİSSE borçlu adına kayıtlıdır. Kat mülkiyeti tesis edilmiştir.Meskene ait arsa payı80,15 m2 'dir.Taşınmaz şehir merkezine uzaktır. Şehrin ana arterlerinden olan Karaman caddesinden ulaşılmaktadır. Yaklaşık olarak Adana -Antalya Çevreyolu Caddesine 4 km Ahmet Özcan Caddesine 6,5 km şenir merkezine 10 km mesafededir. Cami sosyal eğitim alışveriş yerleri ve sağlık kurumlarına yakın değildir. Ulaşım minibüs otobbüs ile sağlanmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede benzer katlı yapılar ve boş arsalar bulunmakta olup her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz zemin katta kuzey- batı cephelidir.Dükkan apartman bahçesine cephelidir.Bahçe zemini kilitli taş döşelidir. Ana bina dış cephesi sıva üzeri yalıtımlı ve akrilik boyalıdır. Dükkan cephesi alüminyum doğramadır. Cephe kolonlar seramik kaplıdır. Zemin kat 37 m2 bodrum kat 80 m2 olmak üzere toplam net:117 m2 dir. Zeminler seramik kaplıdır. Duvarları alçılı ve boyalıdır. Tavanı plaka asma tavan döşelidir. Giriş kanıda lavabo ve vc vardır. Giriş kat ile bodrum kat arasında mermer merdiven vardar. Korkuluğu alüminyumdur. Elektrik su tesisatı , açık otoparkı vardır. Bahçe tanzimi yapılmıştır. 5 yıllık olan depolu dükkan halihazırda boştur.( 08.03.2018 tarihli bilirkişi raporuna göre )
Adresi : Konya İli Karatay İlçesi , Çatalhüyük Mahallesi ,Karaman Cad No: 599/A
Yüzölçümü : 117,00 m2 (net)
Arsa Payı : 156/1557
İmar Durumu : İnşaat tarzı 4 Kat mesken sahasına isabet etmektedir. Ana yoldan 15 m çekme vardır. Ön bahçe çekme mesafesi3 mt 'dir .İnşaat ruhsatı 2013 'te348-156 sayılarla alınmıştır.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 17/12/2018 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 15/01/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : KONYA ADALET SARAYI B-BLOK ZEMİN KAT Z-18-19 İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU KARATAY/KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Adına tebligat çıkartılıp bila tebliğ dönen ilgililerin ve İİK'nun 127 maddesine göre SATIŞ ilanının tebliğ adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı Elektronik ortamda yapılan ilan"elektronik ortamdailan yapılmıştır" tebliğ yerine geçer. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1893 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR