MERSİN 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık depolu dükkan

MERSİN 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00874148
Şehir : Mersin / Akdeniz
Semt-Mahalle : HAMİDİYE MAH. / BARIŞ
: 133
Yayınlandığı Gazeteler

HAKİMİYET 10.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/205 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
175000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.11.2018 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 Akdeniz / Mersin

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MERSİN 6. İCRA DAİRESİ
2017/205 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Mersin İl, Akdeniz İlçe, 1079 Ada, 59 Parsel, HAMİDİYE Mahalle/Köy, - Mevkii, Zemin / 13 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın, Akdeniz Belediyesi ve Akdeniz Tapu müdürlüğünde bulunan kat irtifakına esas mimarı projesine göre , ana yapı, 601,00 m2 arsa üzerinde ,Zemin+4 kat, toplam 5 kat olmak üzere,betonarme karkas olarak inşaa edilmiştir. Taşınmaz üzerinde, zeminde 5adet dükkan, normal katlarda üçer daire den toplam 12 daire olmak üzere,toplam ,17adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina girişi kuzey cepheden, 4103 nolu sokak üzerinden verilmiştir. Bina giriş kapısı demir profil doğramalı cam kapıdır. Binanın dış cephesi akrilik boyalı, balkon korkulukları demir imalattır.Taşınmaz her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Değerlemesi yapılan, zemin kat, depolu dükkan nitelikli, 13 nolu bağımsız bölüm, ana taşınmazın doğusunda,4114 nolu sokağa cepheli konumdadır.Cephe genişliği, 5,30 m dir. Cam kaplı cephe doğraması aliminyum doğramadır. Dükkanın zeminleri seramik kaplı, tavan asma tavandır. Duvarlara terek monte edilmiş, arka bölmede lavabo oluşturulmuştur. Duvarlar plastik boyalıdır. Projeye göre dükkan içerisinden olması gereken depo iniş merdiven bağlantısı iptal edilmiş, depo girişi apartman girişinden sağlanmaktadır. Depolu dükkan nitelikli değerlemeye konu taşınmazın net kullanım alanı; dükkan,81,00 m2, depo, 52,00 m2 olmak üzere toplam ; 133,00 m2 dir.Halen market olarak kullanılmaktadır.
Adresi : Turgut ReisMahallesi ,4114 Sokak,Hilal Ap. 13/A Akdeniz / MERSİN
Yüzölçümü : 133 m2

Arsa Payı : 200/2240

İmar Durumu : ayrıknizam 5 kata imarlı konut alanı
Kıymeti : 175.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler: : Tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 01/11/2018 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/205 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR