ELAZIĞ 1. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık depo

ELAZIĞ 1. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00864773
Şehir : Elazığ / Merkez
Semt-Mahalle : AKPINAR MAH. / NAİLBEY
: 115
Yapı Durumu : İkinci El
Yayınlandığı Gazeteler

HABERKENT 20.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/798 ESAS
Muhammen Bedeli
:
75000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.11.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
30.11.2018 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı 4. Kat No:4002 MERKEZ / ELAZIĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ELAZIĞ 1. İCRA DAİRESİ
2015/798 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Elazığ İl, Merkez İlçe, 1856 Ada, 8 Parsel, Akpınar Mh. Mahalle/Köy, Bodrum Kat - 1 Nolu Bağımsız Bölüm sayılı depo vasfındaki taşınmaz tam hisse olarak dosya borçlumuz adına kayıtlı olup, taşınmazın bulunduğu ana yapı bodrum + zemin + 4 kat betonarme karkas olarak inşa edilmiştir.

Taşınmaz ana yapının dış cephesi akrilik esaslı dış cephe boyası, çatı örtüsü kiremittir. Deponun alanı 115 m2'dir. Taşınmaz Akpınar mahallesinde kuzeyinde Şehit İdris Doğan caddesi, doğusunda Bosna hersek Bulvarı, güneyinde çevre yolu, Medical Park Hastanesi, çevresinde toplu konutlar olup iyi bir konumdadır.

Taşınmazın şehrin tercih edilebilecek bölümünde olup, alt yapı, yol, su, elektrik, kanalizasyon gibi belediye hizmetleri mevcuttur. Taşınmaz ulaşım yönünden kolaylık arz etttiği rapor edilmiştir.
Adresi : Akpınar Mh. Kulu Öztürk Sokak No:5 Merkez / ELAZIĞ
Yüzölçümü : 115 m2
Arsa Payı : 2/16
İmar Durumu : Yok, İnşaat tarzı Taşınmaz uygulama imar planında bitişik nizam 5 katlı yapı alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 75.000,00 TL
KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Diğer : Dosyasındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 05/11/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 30/11/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı 4. Kat No:4002 MERKEZ / ELAZIĞ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/798 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/09/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR