ESKİŞEHİR 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık depo

ESKİŞEHİR 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00823119
Şehir : Eskişehir / Odunpazarı
Semt-Mahalle : İSTİKLAL MAH. / ARİFİYE
: 22
Yayınlandığı Gazeteler

ŞEHİR GAZETESİ 14.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/7640 ESAS
Muhammen Bedeli
:
30000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.09.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
28.09.2018 10:00
Satış Yeri
:
7 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 7. İCRA DAİRESİ

2017/7640 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Eskişehir İli, Odunpazarı İlçesi, İstiklal Mah. 13235 ada, 1 parsel, 2/82 arsa paylı, Bodrum Kat, 1 no' lu bağımsız bölümde, depo vasfında bulunan, borçlu adına tam hisseli taşınmaz. Adres: İstiklal Mah. Nurgül Sok. No: 28, Odunpazarı/Eskişehir. İmar Durumu: 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam 3 kat konut alanına isabet etmektedir. Taşınmazın toplam arsa alanı 193,33 m² dir. Taşınmazın mevcut durumunun tespiti: Bağımsız bölümün olduğu bina Bodrum+İş yeri+2 Normal kat olarak yapılmıştır. Kıymet takdiri yapılan bağımsız bölüm bodrum katta bulunmaktadır. Projesi üzerinden yapılan incelemede bağımsız bölümün alanı yaklaşık olarak 22,00 m2 dir. Bina Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayımlanan Mimarlık ve Mühendislik Hizmet Bedellerinin Hesabında Kullanılacak Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri Hakkındaki Tebliğe göre III. Sınıf B Grubu yapı sınıfındadır. Binanın yaşı ve genel durumu dikkate alındığında yıpranma oranının %25 olabileceği kanaatine varılmıştır. Taşınmaz Vilayet Meydanına yaklaşık kuş uçuşu 670 metre, Mustafa Kemal Atatürk Caddesine yaklaşık kuş uçuşu 30 metre, Tren Garına yaklaşık kuş uçuşu 620 metre mesafededir. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Kıymet takdiri yapılan taşınmazın konumu, yapı sınıfı, yıpranması, ticari alanlara ve şehir merkezine mesafesi, alanı, belediye alt yapı hizmetlerinden yararlanması, bodrum katta oluşu, piyasadaki arz talep dengesi dikkate alındığında serbest piyasa değerinin 30.000,00 TL (otuzbinTL) olabileceği kanaatine varılmıştır.
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 30.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 03/09/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 28/09/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : 7 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/7640 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 11/06/2018 NOT: Tebliğ edilemeyen ilgililere gazete ilanı tebliğ yerine kaim olacaktır.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR