ESKİŞEHİR 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık çay ocağı

ESKİŞEHİR 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861172
Şehir : Eskişehir / Odunpazarı
Semt-Mahalle : DELİKLİTAŞ MAH. / KURTULUŞ
Toplam m² : 9
Yayınlandığı Gazeteler

ESKİŞEHİR ANADOLU 12.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/7921 ESAS
Muhammen Bedeli
:
70,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.11.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
03.12.2018 14:00
Satış Yeri
:
ESKİŞEHİR ADALET SARAYI - 6 NO.LU SATIŞ MASASI - İCRA DAİRELERİ KATI - ALT KAT

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ESKİŞEHİR 6. İCRA DAİRESİ
2017/7921
ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Tapu Kaydı: Taşınmaz tapuda Eskişehir ili Odunpazarı ilçesi Deliklitaş Mahallesi 13627 ada 36 parselde kayıtlı binada 25/3175 arsa paylı asma Kat 19 nolu bağımsız bölümdür ( çay ocağı ) .Bağımsız bölümün bulunduğu arsanın toplam alanı 318,47m2 dir.Bağımsız bölüm tapuda tamamı borçlu adına kayıtlıdır.
Taşınmazın özellikleri;Taşınmaz tapuda Çay ocağı olarak tescil olmuştur. Bağımsız bölümün bulunduğu bina betonarme karkas sistemde yapılmıştır.Bina girişi Hamam yolu caddesinden olup asma kata çıkış merdiveni pasaj içindendir.Bağımsız bölümün zemini ve duvarları seramik kaplanmıştır.Tavan boyalı olup kapısı ve penceresi demir doğrama yapılmıştır. bağımsız bölüm iş yeri olarak fiilen kullanılmakta olup kullanım amacına göre tezgah eviye ve bataryası yapılmıştır. Bağımsız bölüm yerinde ölçümle net kullanım alanının yaklaşık 9,10 m2 olduğu görülmüştür. Yapı kullanım izin belgesinde bağımsız bölüm alanı 10,00 m2 olarak gözükmektedir. Bina çevre ve şehircilik bakanlığı tarafından yayınlanan inşaat m2 maliyetlerini gösterir cetvelde III. Sınıf B grubu yapı sınıfındadır. Binanın yıpranma oranının %32 olduğu kanaatindeyiz.
Taşınmazın bulunduğu bölge özellikleri;Taşınmaz şehir merkezine(valiliğe ) , büyükşehir belediyesine,tramvay güzergahının geçtiği iki eylül caddesine çok yakın mesafededir. Bağımsız bölümün bulunduğu cadde şehrin ticari faaliyetlerinin en yoğun olduğu bölge olup insan trafiği fazla olan bir caddedir. Belediye hizmetlerinin tamamından yararlanmaktadır.
İmar planı;Kıymet takdiri yapılan 13627 ada 36 parsel 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam 8 kat mesken alanına isabet etmektedir. Ticaret alanıdır.
Emlak vergi değeri;Taşınmazın bulunduğu sokağın 2018 yılı itibarı ile arsa asgari emlak vergi değeri 2700,00TL/m2 dir.
Taşınmazın kıymeti:Taşınmazın bulunduğu bölgenin özellikleri, imar durumu, şehir merkezine mesafesi, dairenin özellikleri arz talep durumu, dikkate alındığında bağımsız bölümün serbest piyasada değerinin 70.000,00TL (yetmişbinTL) olabileceği kanaatine varılmıştır.
Adresi : Eskişehir İli Odunpazarı İlçesi Deliklitaş Mahallesi Hamamyolu Caddesi No 39/19 Adresinde (SekliceApt.) Bulunan Binada Asma Kat 19 Nolu Bağımsız Bölümdür.
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam 8 kat mesken alanına isabet etmektedir. Ticaret alanıdır.
Kıymeti : 70.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 08/11/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 03/12/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri: ESKİŞEHİR ADALET SARAYI - 6 NO.LU SATIŞ MASASI - İCRA DAİRELERİ KATI - ALT KAT
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/7921 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR