GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

İcradan satılık büro (Çoklu satış)

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00860722
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Yayınlandığı Gazeteler

HARBİ GAZETE 09.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/121488 Esas
Muhammen Bedeli
:
252,760 TL
Birinci Satış Günü
:
06.11.2018 11:20
İkinci Satış Günü
:
03.12.2018 11:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2017/121488 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Taşınmaz Kaydı: Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi, İncirlipınar Mah. 646 Ada, 55 Parsel, 4.kat, 67 nolu Büro
Özellikleri: Taşınmaz Ana arter konumundaki Prof. Muammer Aksoy Bulvarı ile Kıbrıs caddelerinin kesiştiği kaşakta olup güney cephesinde Nişantaşı sokak vardır. Belediye ve imar sınırları dahilinde, şehir merkezine yakın, yeni oluşan ticaret merkezi konumundaki bir bölgededir. Çevresi tamamen yapılaşmış durumdadır. Alt yapısı tam olup her türlü belediye ve sosyal hizmetten de tümüyle yararlanmaktadır. Taşınmazın çevresinde ve yakın yerlerde Vergi Daireleri, eski Özel İdare İl binası, İl Emniyet Müdürlüğü, Büyükşehir Belediye Hizmet Binası ile 350 m. güneyinde Hükümet Konağının yanı sıra faal Yapıya ait İş merkezi, Milenyum, Zeugma, Dünya vs. çok sayıda iş merkezi ile banka şubeleri bulunmaktadır. Bu nedenle işyeri bakımından yüksek ticari potansiyele haizdir. Parselin üzerinde bulunduğu bina. Betonarme Karkas tarzında ve ayrık nizamda yapılmış bodrum, zemin ve 15 te normal kat olmak üzere toplam 17 katlı Cazibe İş merkezidir. İş merkezinin zemin katı doğrudan satış yapılan dükkan, banka şubesi, normal katları ise bürolardan oluşmaktadır. 67 nolu büro, normal 3.katta olup nolu büro ile antre ve mutfak ara bir işyeri?büro haline getirilmiş batı cephelidir. Bitişiğindeki 68 duvarı kaldırılmak suretiyle tek olup içeri sinde büro eşyalarının mevcut olmasına karşılık kullanılmayıp halen boş olarak durmaktadır. 67 ve 68 nolu büroların antre ve mutfak ara duvarları tekrar örülmek suretiyle tekrar iki ayrı büro taline getirilmeleri mümkündür. 67 nolu büro, 3 oda ile WC-lavabo ve çay ocağından oluşmaktadır. Büronun ıslak hacimleri seramik, odalar ise laminat parke kaplıdır. Duvarlar sıva üzeri kağıt kaplıdır. Pencere doğramaları alüminyum olup çift camlıdır. Tavanlar alçı asma tavanlı spot ışıklandırmalı, WC-Lavabo duvarları tavana kadar fayanstır.
Adresi :İncirlipınar Mah. Nişantaşı Sok.Cazibe İş Merkezi Kat:3, Büro:305-306 Şehitkamil/GAZİANTEP
İmar Durumu : İnşaat tarzı imar planında Ticaret Yapı Adasına gelmektedir.
Kıymeti : 252.760,31 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 06/11/2018 günü 11:20 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 03/12/2018 günü 11:20 - 11:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Taşınmaz Kaydı: Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi, İncirlipınar Mah. 646 Ada, 55 Parsel, 4.kat, 68 nolu Büro
Özellikleri: Taşınmaz Ana arter konumundaki Prof. Muammer Aksoy Bulvarı ile Kıbrıs caddelerinin kesiştiği kaşakta olup güney cephesinde Nişantaşı sokak vardır. Belediye ve imar sınırları dahilinde, şehir merkezine yakın, yeni oluşan ticaret merkezi konumundaki bir bölgededir. Çevresi tamamen yapılaşmış durumdadır. Alt yapısı tam olup her türlü belediye ve sosyal hizmetten de tümüyle yararlanmaktadır. Taşınmazın çevresinde ve yakın yerlerde Vergi Daireleri, eski Özel İdare İl binası, İl Emniyet Müdürlüğü, Büyükşehir Belediye Hizmet Binası ile 350 m. güneyinde Hükümet Konağının yanı sıra faal Yapıya ait İşmerkezi, Milenyum, Zeugma, Dünya vs. çok sayıda iş merkezi ile banka şubeleri bulunmaktadır. Bu nedenle işyeri bakımından yüksek ticari potansiyele haizdir. Cazibe İş merkezinin normal 3.katında olup batı cephelidir. Bitişiğindeki 67 nolu büro ile antre ve mutfak ara duvarı kaldırılmak suretiyle tek bir işyeri ? büro haline getirilmiş olup içerisinde büro eşyalarının mevcut olmasına karşılık kullanılmayıp halen boş olarak durmaktadır. 67 ve 68 nolu büroların antre ve mutfak ara duvarları tekrar örülmek suretiyle tekrar iki ayrı büro haline getirilmeleri mümkündür. 68 nolu büro, 3 oda ile WC-lavabo ve çay ocağından oluşmaktadır. Büronun ıslak hacimleri seramik, odalar ise laminat parke kaplıdır. Duvarlar sıva üzeri kağıt kaplı, pencere doğramaları alüminyum olup çift camlıdır. Tavanlar alçı asma tavanlı spot ışıklandırmalı, WC- Lavabo duvarları tavana kadar fayanstır.
Adresi :İncirlipınar Mah. Nişantaşı Sok.Cazibe İş Merkezi Kat:3, Büro:305-306 Şehitkamil/GAZİANTEP
İmar Durumu : İnşaat tarzı imar planında Ticaret Yapı Adasına gelmektedir.
Kıymeti : 233.834,34 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 06/11/2018 günü 11:40 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 03/12/2018 günü 11:40 - 11:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/121488 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.07/09/2018
***İş bu ilan tebliğat yapılamayan tüm ilgililere tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR