GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık büro

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00853897
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Oda Sayısı : 3+1
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 17.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/3705 Talimat
Muhammen Bedeli
:
208000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.10.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
07.11.2018 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2016/3705 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Gaziantep İl, Şehitkamil İlçe, 647 Ada, 32 Parsel, İNCİLİPINAR Mahalle/Köy, 65 Nolu Bağımsız Bölüm Gaziantep ili şehitlcamil ilçesi, Incilipınar mahallesi, Ada 647, Parsel 32 de kayıtlı bulunan, parselin tamamı 2157 m2 olan, kat irtifakına göre borçlunun parsel içerisinde 55/4800 arsa paylı 5. kattaki 65 nolu bağımsız bölüm.Taşınmazın tapu kayıtlarında kat irtifakında belirtildiği gibi,5.katta 65 nolu (kapı no 502 ) bağımsız bölüm olan büro.Büro olarak düzenlenmiş bu yerin kendi içinde, bekleme salonu, müdür odası, muhasebe odası .sekreter odası, lv. wc, mutfak gibi bölümleri bulunmaktadır. Yapı betonarme olarak yapılmıştır, duvarlar ince sıva üzeri macunlu yağlı boyalıdır, tabanları seramik ile kaplıdır, dış doğramalar PVC den imal edilmiştir, iç doğramalar kısmen ahşap olup üzeri yağlı boyalıdır, elektrik ve suyu mevcuttur, kaloriferle ısıtılmaktadır, bina asansörlüdür.Bu taşınmaz şehrin yeni oluşan merkezi bir bölgede bulunmaktadır, taşınmazın çevresi genellikle yapılaşmış olup, bu çevre yapılaşması genellikle imara uygun olarak yapılaştığı görülmüştür, çevresinde genellikle işyeri olarak çok kath binaların oluştuğu görülmüştür. Taşınmazın her türlü belediye hizmetlerinden faydalandığı görülmüştür, yakın çevresinde eski yinpaş alışveriş merkezi bulunmaktadır, adres olarak ise İncilipınar mahallesi Kıbrıs caddesi. No.2 Zeugma İş merkezi kat 5 büro no 502 olarak tespit edilmiştir.

İmar Durumu :Şehitkamil belediye hududu ve imar planı içerisinde olduğu, imar planında Ayrık Nizam sekiz katlı ticaret yapı adasına gelmekte olduğu belirtilmiştir.

Kıymeti : 208.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.

1. Satış Günü : 12/10/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 07/11/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/3705 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.15/08/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR