ANTALYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık büro

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00852899
Şehir : Antalya / Döşemealtı
Semt-Mahalle : BAHÇEYAKA MAH. / DÖŞEMEALTI
Oda Sayısı : 3+1
: 70
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 20.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/9430 Esas
Muhammen Bedeli
:
150000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.10.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
02.11.2018 14:00
Satış Yeri
:
1. İcra Müdürlüğü Önü - Antalya Adalet Sarayı MURATPAŞA / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
1. İCRA DAİRESİ

2017/9430 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz Antalya İli, Döşemealtı İlçesi, Bahçeyaka Mah. 336 Ada, 11 Parsel 2 No lu bağımsız bölüm de olup tebligat adresi Bahçeyaka Mah. 657 Sok. Kardelen Sitesi A Blok No:4/2 Döşemealtı/ANTALYA' dır. Tapu kaydı,çapı, krokisi, aynen uymaktadır. Ulaşımı kolay ve belediyes hizmetleri gelmiştir. Betonarme karkas yapı tarzında, zemin kat+3 normal kat olarak inşa edilmiş, Kardelen sitesi A Blok Apartmanının Zemin Katında ( giriş katında) kuzey- güney - batı cepheli bir bürodur. ( mesken olarak kullanılmaktadır.) 70 m2 alana sahiptir.( fen bilirkişisi yerinde ölçüm yaparak belirlemiştir. ) İçinde 3 oda, mutfak, hol, koridor, banyo ve wc bölümü ile 2 adet balkonu vardır. İç ve dış duvarları sıvalı ve boyalıdır. Salon ve oda tabanları lamınat kaplıdır. Tavan ve duvarları plastik boyadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer vardır. İç kapılar panel kapıdır. Pencereler ve balkon kapıları pvc doğramadır. Pencerelerde pvc gizli panjur vardır. Küçük balkona pvc doğrama yapılmış, cam takılmış kapatılmıştır. Islak zeminler seramik kaplıdır. Mutfak tezgahı mermerit olup, tezgah altında ve üstünde mdf mutfak dolapları vardır. Hol ve koridor tabanı seramik kaplıdır. Tavan ve duvarları plastik boyadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer vardır. Büro giriş kapısı çelik kapıdır. Elektrik ve su tesisatlıdır. Kat irtifaklı tapu kaydına göre 2 no' lu bağımsız bölüm büro olarak tescillidir.
Adresi : Bahçeyaka Mah. 657 Sok. Kardelen Sitesi A Blok No:4/2 Döşemealtı/ANTALYA
Yüzölçümü : 1.342 m2
Arsa Payı : 71/1342
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli imar planında E=1.00 Emsalli Max h:5
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 05/10/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 02/11/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : 1. İcra Müdürlüğü Önü - Antalya Adalet Sarayı MURATPAŞA / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV % 1,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/9430 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/08/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR