SİMAV İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık batar katlı dükkan

SİMAV İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00862051
Şehir : Kütahya / Simav
Semt-Mahalle : TABAKHANE MAH. / SİMAV
: 200
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 15.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2012/663 ESAS
Muhammen Bedeli
:
380,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.11.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
21.12.2018 10:00
Satış Yeri
:
Simav İcra Dairesi Önü

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SİMAV İCRA DAİRESİ
2012/663
ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kütahya İl, Simav İlçe, 106 Ada, 27 Parsel, TABAKHANE Mahalle/Köy, Uşak Cad. Mevkii, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın bulunduğu yapı tapu kayıtlarında natamam bina ve arsası olarak kayıtlıdır.Taşınmaz üzerinde kat irtifakı tesis edilmiş olup zemin katta 1 nolu bağımsız bölüm olarak isimlendirilmiştir. Bağımsız bölüm tapu kayıtlarında batar katlı dükkan olarak geçmektedir.Taşınmazın üzerinde bulunduğu arsa 184,22 m² olup taşınmazın arsa payı 20/52 dir. Satışa konu taşınmazın bulunduğu bina bitişik nizam zemin kat ve üstü normal 4 kat olarak betonarme inşa edilmiş, Simav Belediyesi Uygulama İmar planı sınırları içerisinde olup bitişik nizam 5 kat imarlıdır.Yola cephesi mevcuttur. Ön cephesi tamamı camekan olup, alüminyum çerçeveli ve öğrenci yurdu yemekhanesi olarak kullanılmaktadır.Giriş hol zemini seramik kaplı, duvarları alçı sıva ve yeni boyalıdır. Holden batar kata üzeri seramik kaplı 6 basamaklı merdiven ile inilir. Bu batar katın zemin ve duvarları seramik kaplı olup bir kısmı depo ve yemek salonu için MDF ahşaplarla bölünmüştür. Holden dubleks kata demir 7 basamaklı merdiven ile çıkılır. Tavanı alçı pen tavan ve ışıklandırması spot ışıklandırması ile sağlanmıştır. Dubleks katın zemini seramik kaplı ve içinde bir mutfak bölümü PVC ile bölünmüş ve bir adet tuvalet mevcuttur. Ayrıca bu katta altı dolaplı bir adet granit mutfak tezgahı yer almaktadır. Tuvaletin zemin ve duvarlarının tamamı seramik kaplı olup içinde bir adet alafranga tuvalet ve bir adet ayaklı lavabo mevcuttur. Yemek servisi için kullanılan bölümde bir adet lavabo tezgahı da bulunmaktadır. Arka bölümde bulunan bahçenin duvarları ise betonarme perde duvardır. Taşınmaz elektrik, su ve kanalizasyon hizmetlerinden yararlanmakta ve jeotermal ısı enerjisi ile panel radyatörlerle ısıtılmaktadır.Satışa konu taşınmaz yaklaşık 200 m² dir.
Adresi : Simav / KÜTAHYA
Yüzölçümü : 200 m2
Arsa Payı : 20/52
Kıymeti : 380.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi.
1. Satış Günü : 26/11/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 21/12/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Simav İcra Dairesi Önü
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2012/663 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. İİK. Mad. 127 gereğince bu ilan tebliğ yapılmayan ilgililere tebliğ niteliğindedir. 11/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR