KIRŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık asma katlı dükkan

KIRŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00875452
Şehir : Kırşehir / Merkez
Semt-Mahalle : YENİCE MAH. / ÇARŞI
: 373
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 11.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/3995 ESAS
Muhammen Bedeli
:
2000000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.12.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
23.01.2019 11:00
Satış Yeri
:
Kırşehir Adliyesi Denetim Serbestlik Md.içinde bulunan mezat salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KIRŞEHİR
İCRA DAİRESİ
2017/3995 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ :Kırşehir, Merkez, Yenice Mah. 5823 ada, 3 parselde, zemin kat, 1 nolu asma katlı dükkan niteliğindedir. Taşınmaz imar planı içeresinde K5 konut alanında kalmaktadır. Taşınmaz her türlü Belediye ve alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır, şehir merkezi, alış-veriş merkezlerine (Eğitim, Kültür, Hastane, Dini Tesis, Kamu Kuruluşları vb. gibi ) tesis merkezlerine yakın bir mesafededir, hali hazırda market olarak kullanılmaktadır, zemin kat market, asma kat büro ve depo olarak kullanılmaktadır. Asma kata ulaşım içerden asansör ve döner merdiven ile sağlanmaktadır, zemin kat net 279,00 m², asma kat net 94,00 m² olarak ölçülmüştür.
Yüzölçümü : 547 m2
Arsa Payı : 1434/4524
İmar Durumu : İmar planındadır.
Kaydindaki şerhler: Tapu kaydındaki gibidir
Kıymeti : 2.000.000,00 TL
K.D.V. oranı : % 18
Satış Yeri : Kırşehir Adliyesi Denetim Serbestlik Md.içinde bulunan mezat salonu
1. Satış Günü: 26/12/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü: 23/01/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/3995 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR