KONYA 10. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık asma katlı dükkan

KONYA 10. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00853399
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : HOROZLUHAN MAH. / HOROZLUHAN
: 315
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 17.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3292 Esas
Muhammen Bedeli
:
450000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.10.2018 15:20
İkinci Satış Günü
:
01.11.2018 15:20
Satış Yeri
:
Akabe Mah. Cemil Çiçek Cad. Yeni Adalet Sarayı B Blokta Zemin Kat Mezat Salonu Karatay/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KONYA 10. İCRA DAİRESİ

2018/3292 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Konya İl, Selçuklu İlçe, 13815 Ada, 4 Parsel, DİKİLİTAŞ Mahalle C Blokta zemin katta 15 nolu b.b. Nolu Bağımsız Bölüm Kıymet takdiri yapılan, Yurttadur Sokak 3 kapı nolu işyeri, Asma Katlı Dükkan nitelikli işyerini sokaktan giriş kısmında yaklaşık yüzölçümü 100,0 m² olan ön bahçe kısmı sonradan çelik sistemle kapatılan işyerine dahil edilmiştir. Dükkânın arkada bulunan asma katının giriş kısmında çelik sistem iki katlı idari bölü yapılmış, zemin katta kapatılmamış sadece kolonlar bulunmakta, üst katında ise; komple alüminyum doğramada yapılmıştır. Başlangıçta arka kısımda karkas dükkan olarak yapılan ve yüzölçümü yaklaşık 150 m², asma kat ise; 50,00 m² ve ayrıca da asma kata çıkış kısmında bulunan 15 m² idari kısım olup, toplamda işyerinin brütkapalı alanı; (15+150+50+100)=315 m² civarındadır. İşyerinin dış cephedeki tüm kapı ve pencere doğramaları profil doğramalı ve tek camlı yapılmıştır. Isınma şekli sobalı olan işyerinin, tüm döşemeleri; sertleştirilmiş beton kaplama duvarları sıva üstü plastik boyalı, idari ofisinki laminant kaplama, duvarları ise; sunta kaplama yapılmıştı Tavanları da pvc kaplama yapılmıştır. Zemin katta merdiven altında lavabo-wc ile mutfak nişi bölümü bulunmaktadır. Bunların zeminleri mozaik kaplama, duvarları tavana kadar fayans kaplamadır. Kapıları pro doğramadır. Mutfak nişinde mermer tezgah bulunmakta, asma katta banyo bölümü bulunmaktadır, işyerinin üst katlara çıkış merdivenleri de mermer kaplama, korkulukları alüminyum doğramadan yapılmıştır. Doğu cepheli olan işyeri; Hasan Uluer adına kayıtlıdır. İşyerine keşif sırasında girilebilmiş olup, dükkân gezilebilmiştir. Şase ve dingil tamiratı yapılmaktadır. Ayrıntılı bilgi dosyasındadır.

Adresi : Horozluhan Mah. YurtatadurSok. No:3 Selçuklu/Konya

Yüzölçümü : 315 m2 Arsa Payı : 158/7356

İmar Durumu : Parsel imar planında sanayi sahasına isabet etmektedir, ayrınıtlı imar durumu dosyasındadır.

Kıymeti : 450.000,00 TL

KDV Oranı : %8 (Tescil tarihi31.10.2018 sonrasına kaldığında, tescil itarihi itibariyle yürürlükteki

KDV oranı uygulanacaktır.)

Kaydındaki Şerhler : Tapudaki gibi.

1. Satış Günü : 04/10/2018 günü 15:20 - 15:25 arası

2. Satış Günü : 01/11/2018 günü 15:20 - 15:25 arası

Satış Yeri : Akabe Mah. Cemil Çiçek Cad. Yeni Adalet Sarayı B Blokta Zemin Kat Mezat Salonu Karatay/KONYA -

----------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3292 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR