GEVAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık akaryakıt istasyonu ve beton santrali

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00831234
Şehir : Van / Gevaş
Semt-Mahalle : ALADÜZ MAH. / GEVAŞ
Açık Alan m² : 11000
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 01.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/3 Talimat
Muhammen Bedeli
:
2471969 TL
Birinci Satış Günü
:
28.08.2018 14:10
İkinci Satış Günü
:
24.09.2018 14:10
Satış Yeri
:
VAN İLİ GEVAŞ İLÇESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

GEVAŞ İCRA DAİRESİ

2017/3 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Van İl, Gevaş İlçe, 50 Parsel, ALADÜZ Mahalle/Köy, Van Bitlis Karayolu kenarında bulunan 11000,00 m2'lik 50 nolu parsel üzerinde 1 adet Akaryakıt İstasyonu, 1 Adet Beton Santrali, 1 Adet Kantar ve Peyzaj alanı içinde çeşitli sayıda ağaç bulunmaktadır. Mevut halde KADOİL yakıt istasyonu Beyazağaç Petrol tarafından işletilmektedir. Akaryakıt kompleksinde tek katlı 200,00 m2 alan üzerine oturmuş betonarmaden yapılmış idare binası bulunmakta olup, bu binada ofis, mutfak, market, depo, banyo, lavabo, Wc bulunmaktadır. 100,00 m2'lik tek katlı yakıt deposunun üzeri kapatılmış, çelik yapılardan yapılmış hangar bulunmaktadır. İki benzin, iki de dizel pompalı yakıt istasyonu bulunmaktadır. Beton santralinde 50 nolu santral üzerinde bir adet çift silolu beton santrali ve 1 adet kantar bulunmaktadır. Beton santrali tam teşekküllü olup mevcut halde çalıştırılmamaktadır, ayrıca hemen yol kenarında bir adet kantar bulunmaktadır. Van Bitlis karayolunun güney-doğu tarafında olup ana yol kenarında olması nedeniyle her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Satılabilirliği yönünde herhangi bir olumsuz durum mevcut değildir. Her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. İmar Durumu=Uygulama imar planının dışında mücavir alan içinde kalmaktadır. Her türlü belediye hizmetlerinden (yol, su, temizlik ve her türlü alt yapı hizmetleri) yararlanmaktadır.

Adresi : Van İli Gevaş ilçesi AladüzMahallesi 50 parsel

Yüzölçümü : 11.000 m2

Arsa Payı :Tam

İmar Durumu : Uygulama imar planı dışında, Mücavir alan içinde

Kıymeti : 2.471.969,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler :

1. Satış Günü : 28/08/2018 günü 14:10 - 14:20 arası

2. Satış Günü : 24/09/2018 günü 14:10 - 14:20 arası

Satış Yeri : VAN İLİ GEVAŞ İLÇESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır

.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/3 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/06/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR