MENDERES İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 89 m2 dükkan

MENDERES İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861332
Şehir : İzmir / Menderes
Semt-Mahalle : GÜMÜLDÜR FEVZİ ÇAKMAK MAH. / GÜMÜLDÜR
: 89
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 12.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/1418 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
772,158 TL
Birinci Satış Günü
:
01.11.2018 12:00
İkinci Satış Günü
:
26.11.2018 12:00
Satış Yeri
:
Menderes Belediyesi Nikah Sarayı ve Kongre Sanat Merkezi - Barbaros Mahallesi 408 sk. No: 2 Çevre yolu üzeri MENDERES/İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MENDERES
İCRA DAİRESİ
2016/1418 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir ili Menderes İlçesi Gümüldür mahallesi, tapunun 2905 ada, 30 parsel' de kayıtlı 556,91 m2 yüz ölçümlü taşınmaz üzerinde bulunan 86/278 arsa paylı, 151/A Zemin kat, 7 bağımsız bölüm numaralı dükkan nitelikli taşınmazın tam hissesi satılacak olup, Taşınmazın adresi; İzmir ili, Menderes ilçesi, Gümüldür, Fevzi Çakmak mahallesi, Gazi Mustafa Kemal Caddesi No: 151/A dır. Taşınmazın İmar durumu ; Taşınmaz üzerinde dört katlı kat irtifakı kurulmuş bir yapı bulunmaktadır. Taşınmazın özellikleri : Taşınmaz , dört katlı betonarme tarzında yapılmış binanın zemin katında bulunan dükkandır. Halihazırda boş vaziyettedir. Ön cephesi alüminyum doğrama ile camlı olarak kapatılmıştır. Parselin ön bahçe mesafesi sundurma yapılarak kapalı Alana çevrilmiş ve dükkan alanına dahil edilmiştir. Üzeri boyalı trapez oluklu galvaniz saç ile kapatılmıştır. Taban seramik kaplıdır. Tavan asma tavan ile dekore edilmiştir. Bina faydalı net alanı 192,00 m2 dir. Ön cephedeki ilave sundurma alanı 89,00 m2 dir.
Taşınmaz Gümüldür merkezinde bulunmaktadır. Ana cadde üzerindedir. Denize 1850 m mesafededir. Çarşı içindedir. Banakalara, pazara yakın konumdadır. Alt yapı hizmetleri yapılmıştır. Ulaşım kolaylığı vardır. Belediyenin tüm hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Kıymeti : 772.158,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kira Sözleşmesi Vardır. (10 Yıl süre ile, Bürüt 5000 TL bedelle Migros Tic. A.ş. Ye kiralanmıştır. ) Ancak İİK m. 132 gereğince taşınmaz sözkonusu şerhten ari olarak satışa çıkarılacağı ilan olunur.
1. Satış Günü : 01/11/2018 günü 12:00 - 12:05 arası
2. Satış Günü : 26/11/2018 günü 12:00 - 12:05 arası
Satış Yeri : Menderes Belediyesi Nikah Sarayı ve Kongre Sanat Merkezi - Barbaros Mahallesi 408 sk. No: 2 Çevre yolu üzeri MENDERES/İZMİR

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1418 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/08/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR