AFŞİN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 69 m² dükkan

AFŞİN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00874198
Şehir : Kahramanmaraş / Afşin
Semt-Mahalle : KALE MAH. / AFŞİN
: 69
Bölüm / Oda Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

YEŞİL AFŞİN 11.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/109 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
125000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.11.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
20.12.2018 14:00
Satış Yeri
:
HÜKÜMET KONAĞI ÖNÜ POLİS NOKTASI-AFŞİN/K.MARAŞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. AFŞİN İCRA DAİRESİ 2018/109 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Satışa konu taşınmazKahramanmaraş İli, Afşin İlçesi,Kale mahallesinde bulunan 138 Ada, 20 nolu Parsel üzerindeki,15 Nolu Bağımsız bölümdür. İsa Yusuf Alptekin caddesi A-Blok No:51/B adresindedir.Afşin anaokuluna 90,öğretmenevine 100 ve Ulu camiine 350 mt kuş uçuşu mesafesindedir.Bölgenin alt yapı hizmetlerinden yararlanması tam olup,ulaşım sorunu bulunmamaktadır.Taşınmaz binanın zemin katındaİsa Yusuf Alptekin caddesi üzerinden binaya bakıldığında sağdaki 1.dükkandır.Taşınmaz tek oda hacminden oluşmaktadır.Yer döşemesi seramik,duvarları saten boyalı,vitrini alüminyum cam çerçevelidir.Taşınmaz bürüt 73 m2 net 69 m2'dir.
Yüzölçümü : 73 m2
Arsa Payı : 8/256
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 125.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kayıtlardaki gibi
1. Satış Günü : 22/11/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 20/12/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : HÜKÜMET KONAĞI ÖNÜ POLİS NOKTASI-AFŞİN/K.MARAŞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/109 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR