ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 58 m2 büro

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00862366
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : ŞEKER MAH. / GÖKSU
Oda Sayısı : 1+1
: 58
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 14.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/5765 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.11.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
03.12.2018 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2017/5765 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 46624 Ada, 1 Parsel, Şeker Mahalle, C Blok 1. kat 19Nolu Taşınmazın borçluya isamet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup Adresi: Şehit Osman Avcı Mahallesi, Malazgirt Caddesi, Relax Eryaman Sitesi, C Blok, No:43/19 Etimesgut/ANKARA. Sitenin alt yapı sıkıntısı bulunmamaktadır. Her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Fatih Sultan Mehmet Bulvarı taşınmazın yaklaşık 225 m. kadar doğusundan, Ankara Çevre Yolu taşınmazın yaklaşık 1,50 km. kadar batısından, Selçuklular Caddesi yaklaşık 500 m. kadar batısından geçmektedir. Göksu Parkı taşınmazın yaklaşık 500 m. kadar kuzeyinde kalmaktadır. Cephe aldığı caddenin yol kaplaması asfalttır. Bina betonarme tarzda, bodrum, zemin ve 14 normal katlı olarak, ayrık nizamda inşa edilmiştir. Toplamda 178 bürodan ibarettir. Binanın dış cepheleri sıvalı ve boyalıdır. Mantolaması yapılmıştır. Çoğunluğu cam ile kaplıdır. Binanın giriş kapısı alüminyum doğramadır. İç kısmında da alüminyum doğramadan rüzgarlık kapısı vardır. Merdivenleri mermer ile kaplıdır. Merdiven korkulukları profildendir. Merdiven sahanlığı duvarları duvar kağıdı ile kaplıdır. Doğalgazlıdır. Merkezi ısıtma sistemi ve merkezi sıcak su sistemi vardır. 2 yolcu, 1 yük olmak üzere 3 asansörü vardır. Paslanmaz su deposu vardır. Bina girişinde resepsiyon ve güvenlik bulunmaktadır. Site bahçesi düzenlidir. Etrafı jiletli telli panel çitli betonarme duvar ile çevrilidir. Bahçesinde genel de otopark alanları vardır. Kapalı yüzme havuzu ve fitness salonu da vardır. Daire mimari C Blok, birinci katta bulunan, kuzey cepheli olan bürodur. Büro fiili durumu itibari ile 1 oda, salon+mutfak, banyo+tuvalet, antre ve balkonan oluşmaktadır. Balkonu plastik doğrama ile kapatılmıştır. Salonu ve mutfağı birleştirilmiştir. Büronun dış kapısı çelik kapıdır. İç kapıları amerikan panel kapıdır. Pencereleri ise plastik doğramalıdır. Islak zeminleri seramik, diğer zeminleri, laminant parke kaplıdır. Tuvalet, ve banyo duvarları tavana kadar fayanslıdır. Tuvalet+banyo tavanı metal asma tavanlıdır. Banyosunda duşa kabini vardır. Diğer duvarları, alçılı, kartonpiyerli, plastik badanalıdır. Mutfağında çimstone tarzı akrilik tezgahlı ahşap dolap bulunmaktadır. Merkezi doğalgaz sistemi ile ısıtılmaktadır. Kapalı alanı yaklaşık brüt 45,34 m2, açık alanı yaklaşık brüt 12,40 m2 olup toplam alanı brüt yaklaşık 58,34 m2 olmaktadır. Net alanı ise yaklaşık 51,52 m2 dir.
Yüzölçümü : 14.004,00 m2
Arsa Payı : 28/14004
İmar Durumu : Kaydı gibidir, dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir, dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 07/11/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 03/12/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/5765 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR