ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 35 m2 dükkan

ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00860206
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : HARBİYE MAH. / ÖVEÇLER
: 35
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 08.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3186 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.11.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
13.12.2018 11:00
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
29. İCRA DAİRESİ
2018/3186 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Ankara İli,Çankaya İlçesi,Harbiye Mah.2855 Ada 3 Parsel sayılı 1059 m2 yüz ölçümlü,Betonarme Apartman Ana taşınmaz nitelikli,10/480 arsa paylı Depolu dükkan bağımsız bölüm nitelikli zemin kat 1 nolu bağımsız bölüm taşınmaz,dükkanın giriş kapısı alüminyum doğrama cam kapı olup dükkana giriş binadan bağımsız şekilde zemin kattan Hürriyet caddesi üzerinden sağlanmaktadır,dükkanın cephesi alüminyum doğrama cam vitrindir,dükkan girişinde otomatik kepent bulunmaktadır,mevcut durumda dükkanın zemin katta yer alan kısmı 2 bölüm ve wc'den oluşmaktadır,mimari projesine göre dükkanın zemin katta yer alan kısmı tek bölme ve wc'den oluşmaktadır,dükkan girişi Hürriyet caddesi üzerinden tek girişten sağlanmaktadır,proje dışı olarak dükkanın zemin katta yer alan kısmı iki bölüme ayrılmıştır,yine proje dışı olarak projede yer alan merdiven döner merdiven olarak düzenlenmiştir,dükkanın zemin katta yer alan her iki bölümünde zemin seramik duvarlar plastik boyalı tavanı boyalıdır,duvarlarda yer alan boyalar yer yer dökülmüş ve yıpranmış durumdadır,arka kısımda wc'nin yanındaki kısımda duvarlarda kırık seramikler mevcut olup bu kısmın duvarları kırılmış ve su tesisatı gözükür durumdadır,bölümler arasında kapı bulunmaktadır,dükkanın zeminin de bulunan seramikler yer yer kırılmış olup su tesisatı gözükmektedir,Wc'nin zemini seramik duvarları seramik ve boyalıdır,tavanı alçıpan tavandır,zeminde ve duvarlarda yer alan seramikler yer yer kırık ve sökülmüş vaziyette olup gömme rezervuar ve su tesisatı açık vaziyettedir,alt kata iniş merdiveni döner merdivan olup doğrama ve sacdan imal edilmiştir,merdiven çok eski olup sağlam vaziyette değildir,bodrum katta yer alan depo kısmı depo ana mahallinden oluşmaktadır,zeminler seramik duvarları plastik boyalı tavanı boyalıdır,bu kısımda seramikler yeryer sökülmüş ve kırık durumdadır,duvarlarda boyalarda dökülme rutubetlenme ve yıpranmalar söz konusudur,tavan boyalarında dökülmeler yıpranmalar ve rutubetlenmeler söz konusudur,bodrum tavanında su boruları gözükmekte olup kırıl ve sökülmüş vaziyettedir,ku katta kurangleze bakan ahşap doğramalaı yarım pencereler bulunmaktadır,dükkanda keşif tarihi itibari ile ısıtma temiz ve pis su tesisatları ile ilgili tadilat yapıldığı gözlemlenmiştir.dükkanın net kullanım alanı içten içe alınan ölçülerek göre 35 m2 deposu 31 m2 olarak hesaplanmıştır,detaylı bilgi dosyasında mevcut bilirkişi raporunda mevcuttur.
Adresi : Harbiye Mah.Hürriyet Cad.Dilek Apt.No:27/1 Çankaya ANKARA
Yüzölçümü : 1.059 m2
Arsa Payı : 10/480
İmar Durumu :Depo dükkan olarak kayıtlıdır
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 15/11/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 13/12/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3186 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR