ANKARA 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2 adet dükkan (çoklu satış)

ANKARA 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00862472
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : DURALİ ALIÇ MAH. / BOĞAZİÇİ
: 74
Yayınlandığı Gazeteler

VATAN 14.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/20260 ESAS
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.10.2018 11:30
İkinci Satış Günü
:
13.11.2018 11:30
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

ANKARA 24. İCRA DAİRESİ

2017/20260 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Mamak İlçe, 36664 Ada, 4 Parsel, DURALİ ALIÇ Mahalle/Köy, 35 Nolu Bağımsız Bölüm Sataşı istenilen 2 sınınf pide ve Kebap Salano dükkanın üzerinde bulunduğu 2 kapı no.lu Hasret Apartmanının özellikleri; Ayrık nizamda inşa edilen betonarme yapıdır. 4 Bodrum + zemin ve 3 normal kat olmak üzere toplam 8 katlıdır. 3.Bodrum katta 2 dükkan, normal katlarda 33 mesken olmak üzere toplam 35 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.? Dış cephelerine mantolaması yapılmıştır.Giriş kapısı alüminyum doğrama, rüzgarlık kapısı vernikli ahşap kapıdır. Giriş zemini, merdiven basamak ve sahanlıkları mermer, yan duvarları 1,20 m. mermer, yukarısı fasarittir Asansörlüdür.Yaklaşık 3-4 yaşında yapı olduğu tespit edilmiştir Bölgede elektrik, su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü Belediye hizmeti mevcuttur.Kıymet takdiri istenilen zemin kat 35 no.lu dükkanın özellikleri; Binanın 3.Bodrum katında olup, caddeden bakıldığında sol başta bulunmaktadır.Mimari projesinde tek bölümden oluşan dükkanın içinde WC si bulunmaktadır. Zemini seramik kaplama, duvarlar alçı sıva üzeri plastik boya, kapı ve camekan demir doğrama,1 ad camekan camı kırıktır.Önünde sacdan, manuel açılır kepengi bulunmaktadır.Bir duvarda tezgahlı ve ahşap dolaplı mutfak nişi bulunmaktadır. Giriş kapısı ve ön cephesi camlı demir doğramalıdır.Isınma sistemi elektrikli sobalıdır. Kullanım alanı; dükkanın net (faydalı) alan toplamı projesinden 74,53 m² olarak hesaplanmıştır.Fiilen boş dükkandır.
Adresi : Durali Alıç Mah 937 Cad 2 Kapı Numaralı Hasret Apartmanı 3 Bodrum Kat 35 Nolu Bağımsız Bölüm Mamak / ANKARA
Yüzölçümü : 1.371,59 m2
Arsa Payı : 50/1468
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %8(Her ne kadar %8 KDV oranı belirlenmiş ise de ihale günün yürürlükte bulunan KDV Kanuna göre uygulanacaktır)
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 18/10/2018 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 13/11/2018 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Mamak İlçe, 36664 Ada, 4 Parsel, DURALİ ALIÇ Mahalle/Köy, 34 Nolu Bağımsız Bölüm Satışı istenilen dükkanın üzerinde bulunduğu 2 kapı no'lu Hasret Apartmanının özellikleri; Ayrık nizamda inşa edilen betonarme yapıdır. 4 Bodrum + zemin ve 3 normal kat olmak üzere toplam 8 katlıdır. 3. Bodrum katta 2 dükkan, normal katlarda 33 mesken olmak üzere toplam 35 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.Dış cephelerine mantolaması yapılmıştır. Giriş kapısı alüminyum doğrama, rüzgarlık kapısı vernikli ahşap kapıdır.Giriş zemini, merdiven basamak ve sahanlıkları mermer, yan duvarları 1,20 m. mermer, yukarısı fasarittir. Asansörlüdür.Yaklaşık 3-4 yaşında yapı olduğu tespit edilmiştir.Bölgede elektrik, su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü Belediye hizmeti mevcuttur.Satışı istenilen zemin kat 34 no.lu dükkanın özellikleri; Binanın 3. Bodrum katında olup, caddeden bakıldığında sağ taraftadır. Mimari projesinde tek bölümden oluşan dükkanın, arka bölümünün WC'si bulunmaktadır. Zemini seramik kaplama, duvarlar alçı sıva üzeri plastik boya, kapı ve camekan demir doğramadır.Önünde sacdan, manuel açılır kepengi bulunmaktadır.Sokak cephesi L=11,5m. genişliğinde, giriş kapısı ve ön cephesi camlı demir doğramalı ve kepenklidir. Yan cephede bulunan aydınlatma pencereleri PVC doğrama ve ısı camlıdır.Isınma sistemi elektrikli sobalıdır. Kullanım alanı; Dükkanın net (faydalı) alan toplamı projesinden 91,29 m² olarak hesaplanmıştır.Fiilen boş dükkandır.
Adresi : Durali Alıç Mah 937 Cad 2 Kapı Numaralı Hasret Apartmanı 3 Bodrum Kat 34 Nolu Bağımsız Bölüm Mamak / ANKARA
Yüzölçümü : 1.371,59 m2
Arsa Payı : 50/1468
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %8(Her ne kadar %8 KDV oranı belirlenmiş ise de ihale günün yürürlükte bulunan KDV Kanuna göre uygulanacaktır)
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 18/10/2018 günü 11:40 - 11:45 arası
2. Satış Günü : 13/11/2018 günü 11:40 - 11:45 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/20260 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/08/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR