ANKARA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2 adet dükkan (çoklu satış)

ANKARA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861681
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : İNCİRLİ MAH. / ETLİK
: 33
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 13.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/191 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
50,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.10.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
14.11.2018 10:00
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) Merkez/Ankara

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
3. İCRA DAİRESİ
2017/191 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Ankara ili, Keçiören ilçesi, İncirli Mahallesi, 30954 Ada 5 Parselde kayıtlı, 38/1148 arsa paylı, zemin kat, 15 nolu bağımsız bölüm, dükkan vasfında taşınmaz.
Özellikleri : Taşınmazın bulunduğu bina; ayrık nizamda inşa edilen betonarme yapıdır. Bodrum + zemin ve 2 normal kat olmak üzere toplam 4 katlıdır. Zemin katta 2 dükkan, normal katlarda 14 mesken olmak üzere toplam 16 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina 91 sokağa cephelidir. Cepheleri mantolaması yapılmış, mineral sıva üzeri boyalıdır. Giriş kapısı ferforje demir doğramadır. Bölgede elektrik, su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü belediye hizmeti mevcuttur. Satış konusu taşınmaz bulunduğu binanın zemin katında olup, sokaktan bakıldığında sol başta bulunmaktadır. Mimari projesinde tek bölümden oluşan dükkanın, fiilen arka bölümünün pvc doğrama ile bölünerek wc ve mutfak oluşturulmuş bulunmaktadır. Zemini laminant parke kaplama, duvarlar alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Mutfak bölümünde mermerit tezgah ve suntalam kapaklı dolap bulunmaktadır. Wc; zemini ve duvarları seramik kaplı, tuvalet taşlı ve lavaboludur. Sokak cephesi L = 3,30 m. genişliğinde, giriş kapısı ve ön cephesi camlı demir doğramalıdır. Isınma sistemi elektrikli sobalıdır. Dükkanın net (faydalı) alan toplamı 33,00 m² olarak ölçülmüştür. Fiilen boş olup, binada oturanlar tarafından depo olarak kullanılmaktadır.
Adresi : İncirli Mahallesi, Refik Saydam Caddesi, 91. Sokak Güneş Apartmanı, No:4, Zemin Kat, 15 nolu dükkan Keçiören / Ankara
İmar Durumu : İmar planlarında E=0.40/1.60 inşaat emsalli, ayrık nizam 4 katlı konut alanı kullanımına ayrıldığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 50.000,00 TL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Ankara ili, Keçiören ilçesi, İncirli Mahallesi, 30954 Ada 5 Parselde kayıtlı, 38/1148 arsa paylı, zemin kat, 16 bağımsız bölüm nolu dükkan vasfında taşınmaz.
Özellikleri : Satış konusu taşınmazın bulunduğu bina; Ayrık nizamda inşa edilen betonarme yapıdır. Bodrum + zemin ve 2 normal kat olmak üzere toplam 4 katlıdır. Zemin katta 2 dükkan, normal katlarda 14 mesken olmak üzere toplam 16 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina 91 sokağa cephelidir. Cepheleri mantolaması yapılmış, mineral sıva üzeri boyalıdır. Giriş kapısı ferforje demir doğramadır. Satış konusu taşınmaz; binanın zemin katında bulunmaktadır. Dükkan tek bölümden oluşmaktadır. Zemini parça mermerli mozaik kaplama, duvarlar alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Sokak cephesi L = 3,00m. genişliğinde, giriş kapısı ve cadde cephesi camlı demir doğramalıdır. Isınma sistemi elektrikli sobalıdır.Dükkanın net (faydalı) alan toplamı 27,00 m² olarak ölçülmüştür. Boş olup, binada oturanlar tarafından depo olarak kullanılmaktadır.
Adresi : İncirli Mahallesi, Refik Saydam Caddesi, 91. Sokak Güneş Apartmanı, No:4, Zemin Kat, 16 nolu dükkan Keçiören / Ankara
İmar Durumu : İmar planlarında E=0.40/1.60 inşaat emsalli, ayrık nizam 4 katlı konut alanı kullanımına ayrıldığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 42.000,00 TL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Her iki taşınmaz için:
KDV Oranı : 2018/11674 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı gereğince KDV oranı 31/10/2018 tarihine kadar (bu tarih dahil) olmak üzere % 8 ise de; ihale kesinleşme tarihi itibariyle yürürlükte olan oran nazara alınacaktır.
Kaydındaki Şerhler : Takyidatından görülebilir.

Taşınmazlar

1. Satış Günü ve Saati

2. Satış Günü ve Saati

1..Taşınmaz

17/10/2018 10:00 - 10:05 arası

14/11/2018 - 10:00 - 10:05 arası

2. Taşınmaz

17/10/2018 10:10 - 10:15 arası

14/11/2018 - 10:10 - 10:15 arası

Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet
Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) Merkez/Ankara
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/191 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla Müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR