ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2 adet dükkan

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00849796
Şehir : Ankara / Sincan
: 16
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 09.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2013/1 İFLAS
Muhammen Bedeli
:
110000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.10.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
30.10.2018 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2013/1 İFLAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 121 Ada, 1 Parsel, SİNCAN Mahalle ZEMİN KAT 19 NOLU Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın müflise isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup adresi; Ankara ili, Sincan İlçesi, Tandoğan (Tapuda Sincan) Mahallesi, Vatan Caddesi, 2 dış kapı no.lu Ankara Pasajı, zemin kat, 19 bağımsız bölüm no.lu dükkandır.
Ana bina Vatan Caddesi, Barbaros Caddesi ile Zeki Uğur Caddesi kesişiminde kalmaktadır. Bölge elektrik, su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü Belediye hizmeti mevcuttur. Bölge genel hatlarıyla şehir merkezini oluşturmaktadır. Dükkan binanın ana girişinden ayrı olarak direkt Barbaros Caddesi üzerinden girilmektedir. Dükkan caddeye cephelidir. Dükkanın mimari projeye göre bina içine ve caddeye açılan kapıları vardır. Dükkanın önünde cadde üzerinde olmak kaydıyla araç park imkanı vardır. Dükkan tek hacimli ana dükkan alanından müteşekkildir. Zemini seramik ve duvarlar alçı sıva+plastik boya kaplıdır. Dükkanın ön cephesi komple camekan esaslı olup vitrin özelliğine sahiptir. PVC doğrama esaslı penceresi ve giriş kapısı vardır. Kullanım alanı; net 16 metre kare dir. Dükkanın batı cephesi dışarıya ve kuzey cephesi bina içine bakmaktadır.
Yüzölçümü : 1.010,00 m2
Arsa Payı : 26/1010
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : %8 (30.04.2018 tarihli 2018/11674 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı gereği, İhale kesinleştiği tarihte yürürlükte olan KDV oranları uygulanacaktır. )
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 03/10/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 30/10/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 121 Ada, 1 Parsel, SİNCAN Mahalle/Köy, ZEMİN KAT 20 NOLU Nolu Bağımsız Bölüm, Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup, Adresi:Ankara İli, Sincan İlçesi Tandoğan(Tapuda Sincan) Mahallesi Vatan Caddesi 2 Kapı nolu Ankara Pasajı zemin kat 20 bağımsız bölüm nolu dükkandır. Ana bina Vatan Caddesi, Barbaros Caddesi ile Zeki Uğur Caddesi kesişiminde kalmaktadır. Bölge elektrik, su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü Belediye hizmeti mevcuttur. Bölge genel hatlarıyla şehir merkezini oluşturmaktadır. Dükkan Cadde cepheli 19 nolu dükkana bitişik nizamlıdır. Dükkanın mimari projeye göre bina içine açılan kapısı vardır. Pasajın önünde cadde üzerine olmak kaydıyla araç park imkanı vardır. Dükkan tek hacimli ana dükkan alanından müteşekkildir. Zemini karo mozaik ve duvarlar alçı sıva+plastik boya kaplıdır. Dükkanın bina içine açılan ön cephesi komple camekan esaslı olup vitrin özelliğine sahiptir. Kullanım alanı; net 14 metre kare dir.
Yüzölçümü : 1.010,00 m2
Arsa Payı : 16/1010
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 70.000,00 TL
KDV Oranı : %8 (30.04.2018 tarihli 2018/11674 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı gereği, İhale kesinleştiği tarihte yürürlükte olan KDV oranları uygulanacaktır.)
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 03/10/2018 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 30/10/2018 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/1 İflas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/08/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR