ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Haliliye/Yenişehir'da dükkan icradan satılıktır

ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00980753
Şehir : Şanlıurfa / Haliliye
Semt-Mahalle : YENİŞEHİR MAH. / YENİŞEHİR
: 13
Yayınlandığı Gazeteler

ŞANLIURFA 13.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/8877 ESAS
Muhammen Bedeli
:
122,100 TL
Birinci Satış Günü
:
11.06.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
11.07.2019 10:00
Satış Yeri
:
Şanlıurfa Adliyesi Ana hizmet binası , zemin kat ,danışma arkası Şanlıurfa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ
2017/8877 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Özellikleri : Şanlıurfa ili merkez Haliliye ilçesi Yenişehir mh. 842 ada 10 nolu parselde kayıtlı 513 m2 yüz ölçümlü arsa üzerinde yapılmış olan 25/257 arsa paylı bodrum Kat 7 numaralı dükkan vasıflıdır. Taşınmaz imar planı dahilinde ayrık nizam 5 kat imarlı parsel olup belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmazın adresi Şanlıurfa ili Haliliye ilçesi Hamidiye mh. 258 sk. Dış kapı 26 Yaşar apt, bodrum kat,7 numaralı dükkandır. Satışa konu taşınmaz yapılaşmanın bittiği bir bölgededir. Çevresinde ayrık nizam tarzında yapılmış olan 6-8 katlı binalar, Emniyet müdürlüğü,DSİ XV. Bölge müdürlüğü,parklar,Rasime Polat ilkokulu,emniyet caddesi,M. Akif Ersoy caddesi bulunmaktadır.Satışa konu dükkanın bulunduğu bina 2 bodrum+zemin+4 normal kattan oluşmaktadır.Bina kuzey yönünden ve batı yönünden sokağa cephelidir.Zemin ve normal katlarda tek daire bulunmaktadır. Binanın 1. Bordum katı yol seviyesinde olup 3 adet dükkan ve bina girişi bulunmaktadır. Binada doğalgaz tesisatı döşenmiştir. Merdiven basamakları ve sahanlıklar mermer kaplamadır. Merdiven ve sahanlık duvarları boyalıdır. Binada asansör bulunmaktadır. Satışa konu dükkan diğer dükkanlarla birleştirilerek tek hacim oluşturulmuştur.Dükkanda yerler seramik kaplamalı,duvarlar tavana kadar ahşap lambri, dış cephesi demir çerçeveli camlı ve demir tel kepenklidir. Dükkanın iç kısmı oturma alanı olarak düzenlenmiştir. Binanın iç kısmından kapı açılmıştır.Dükkanlara bina bahçesi içerisinde etrafı ihata duvarı ile çevrili olan ve sadece bodrum kata girişi olan bir adet giriş kapısı açıldığı görülmüştür. Dükkanın brüt alanı 13 m2 olup değeri 122.100,00.TL dir.T aşınmazın geniş evsafı dosyada mevcut bilirkişi raporunda açıklanmıştır.
Kıymeti : 122.100,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 11/06/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 11/07/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Şanlıurfa Adliyesi Ana hizmet binası , zemin kat ,danışma arkası Şanlıurfa
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/8877 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR