ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Haliliye Sırrın'da 128 m² dükkan icradan satılıktır (çoklu satış)

ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01050164
Şehir : Şanlıurfa / Haliliye
Semt-Mahalle : SIRRIN MAH. / BAĞLARBAŞI
: 128
Bölüm / Oda Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

GAP GÜNDEMİ 13.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/563 ESAS
Muhammen Bedeli
:
310,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.10.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
18.11.2019 14:00
Satış Yeri
:
Sırrın Mah. R.T.E Bul. No: 204 Glütensiz Ekmek Fırını Yanı Haliliye Beld. Kreş ve Gündüz Bakım Evi 1. Zemin Kat (konferans salonu) - Haliliye/Şanlıurfa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ
2019/563 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 No'lu Taşınmazın Özellikleri: Şanlıurfa ili Haliliye İlçesi Sırrın Mah.2682 Ada, 14 Parsel 15 Nolu Bağımsız Bölüm Şanlıurfa ili haliliye ilçesi sırrın mah. 2682 ada 14 parsel de kayıtlı asma katlı dükkan nitelikli taşınmaz imar durumu 1/1000 ölçekli uygulama imar planına göre Konut lejantlı olup, Ayrık nizam, 8 Kat, Taks:0.20, Kaks:1,60 olduğu öğrenilmiştir.Taşınmaz Haliliye belediyesi sınırları içerisinde yer almakta olup, belediye hizmetlerinden yararlanabilmektedir.Taşınmazın adresi Şanlıurfa ili, Haliliye ilçesi, Karşıyaka Mahallesi, 545 sokak, Olgun Sitesi, A Blok, No:25/A no.lu taşınmazdır. Söz konusu gayrimenkul bulunduğu parsel üzerinde A-B olmak üzere 2 adet blok bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu A Blok, parselin güney cephesinde konumlandırılmıştır. Değerlemeye konu ana taşınmaz 1577,81 m2 yüz ölçümlü parsel üzerinde konumlanmış, betonarme karkas yapı tarzında yaklaşık 4 yıllık binadır. Tapuda kat irtifakı tesis edilmiş "Arsa" vasıflı ana gayrimenkul 21.05.2014 onay tarihli mimari projesine göre Bodrum + Zemin + 7 normal katlı olarak inşa edilmiştir. Ana gayrimenkulün Bodrum katında sığınak ve1 adet eklenti depo,zemin katında 2 adet asma katlı dükkan bulunmakta olup, 7 Normal katında ise her katta 2 şer adet mesken bulunmaktadır. Toplamda 9 katlı olan binada 16 adet B.B. bulunmaktadır.Bina girişi kuzey cephesinden zemin katından verilmiştir. Dış kapısı demir doğrama, merdivenler mermer kaplama olup, merdiven sahanlıkları ise seramik kaplama olarak inşa edilmiştir. Asansörlü ve doğalgazlı olan ana gayrimenkulün otopark alanı bulunmaktadır. Genel olarak kaliteli malzeme ve işçilik ile inşa edildiği gözlenen bina bakımlı durumdadır.Söz konusu 16 bağımsız bölüm no.lu dükkan, bulunduğu binanın zemin katında, 545 no.lu sokak cephe hattına ön sol yan, ve arka cephede kalmakta olup, kuzey -güney-batı cephelidir. Onaylı mimari projesinde göre zemin katı brüt ~ 74 m2, asma katı brüt ~ 54 m2 alanlı olup, toplamda brüt ~ 128 m2 alanlıdır. Dış cepheye bakan camekanları alüminyum doğrama üzeri demir kepenkli; iç kapı doğramaları paneldir. Zeminleri seramik kaplı, duvarları plastik boyalıdır. Katlar arası düşey sirkülasyon sağlayan merdivenleri betonarme üzeri seramik kaplı, tırabzanları demirdir. Elektrik, su ve haberleşme tesisatları mevcut ve kullanılır durumdadır.Taşınmazın değeri 310.000,00 TL dir.

Kıymeti : 310.000,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 22/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 18/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Sırrın Mah. R.T.E Bul. No: 204 Glütensiz Ekmek Fırını Yanı Haliliye Beld. Kreş ve Gündüz Bakım Evi 1. Zemin Kat (konferans salonu) - Haliliye/Şanlıurfa

2 No'lu Taşınmazın Özellikleri: Şanlıurfa ili Karaköprü ilçesi Karaköprü mah.2977 Ada, 6 Parsel, 2. kat 3 nolu bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Dava konusu ana taşınmaz 865,07 m2 yüz ölçümlü parsel üzerinde konumlanmış, betonarme karkas yapı tarzında yaklaşık 5 yıllık binadır. Tapuda kat irtifakı tesis edilmiş 'Arsa' vasıflı ana gayrimenkul 03/02/2014 onay tarihli mimari projesine göre; Bodrum + Zemin + 5 normal katlı olarak inşa edilmiştir. Ana yapının Bodrum katında sığınak, 2 adeteklenti depo, zemin katında 1 adet fırın ve 1 adet dükkan bulunmakta olup 5 normal katında ise her katta 2 şer adet mesken bulunmaktadır. Toplamda 7 katlı olan binada 12 adet B.B. bulunmaktadır. Bina girişi kuzey cephesinden zemin katından verilmiştir. Dış kapısı demir doğrama olup merdiven ve merdiven sahanlıkları mermer kaplama olarak inşa edilmiştir. Asansörlü ve doğalgazlı olan ana gayrimenkulün otopark alanı bulunmaktadır. Genel olarak kaliteli malzeme ve işçilik ile inşa edildiği gözlenen bina bakımlı durumdadır. Değeleme konusu 2. kat 3 bağımsız bölüm numaralı mesken, Kuzey-Güney-Doğu cephelidir. Taşınmaz antre, 3 oda, 1 salon, 1 banyo, 1 mutfak, wc/lvb, 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Onaylı mimari projesine göre brüt ~140 m2 alanlıdır. Ana giriş kapısı çelik, iç kapı doğramaları panel, pencere doğramaları PVC-ısıcamlıdır. Salon ile oturma odası zemin laminat parke, duvarlar saten boyadır. Banyo ve wc bölümlerinin zemin ile duvarları seramik kaplamadır. Mutfakta laminat dolaplar ve mermerit tezgah olup zemini ile tezgah üst kısmı seramik kaplama, duvarları saten boyadır. Elektrik, su ve haberleşme tesisatları mevcut ve kullanılır durumdaki gayrimenkulün ısıtılması doğalgaz yakıtlı kombili kalorifer tesisatı ile sağlanmaktadır.

Adresi : Doğukent Mah. 1097 Sok. Çağ İnş. Apt. No:14/3 Karaköprü / ŞANLIURFA
Yüzölçümü : 865,07 m2Arsa Payı : 20/300
İmar Durumu : Ayrık nizam, Taks:0.30, Kaks:1.50 Konut imarlı olarak belirlenmiştir. Taşınmaz Karakörprü Belediyesi sınırlarında olup tüm Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Kıymeti : 180.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kayındındaki gibidir.
1. Satış Günü : 22/10/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 18/11/2019 günü 14:10 - 14:15 arası

Satış Yeri : Sırrın Mah. R.T.E Bul. No: 204 Glütensiz Ekmek Fırını Yanı Haliliye Beld. Kreş ve Gündüz Bakım Evi 1. Zemin Kat (konferans salonu) - Haliliye/Şanlıurfa

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/563 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR