ESKİŞEHİR 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Hacıali Mahallesinde asma katlı işyeri icradan satılıktır (çoklu satış)

ESKİŞEHİR 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00909760
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : HACI ALİ BEY MAH. / HACIALİBEY
: 380
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 07.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/128 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1875000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.01.2019 14:20
İkinci Satış Günü
:
26.02.2019 14:20
Satış Yeri
:
2 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 2. İCRA DAİRESİ

2014/128 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Eskişehir İli, Tepebaşı İlçesi, Haciali Mahallesi, 671 ada, 65 parselde 1 nolu bağımsız bölümde taputa kayıtlı, Taşınmazda Borçlu Ömer BAYRAM 1/2 hisseye sahiptir. Borçlunun 1/2 hissesi satışa konu olup, aşağıda belirtilen muhammen bedel (kıymeti) 1/2 hissenin değeridir. Taşınmaz bina betonarme sistemde Bodrum + Zemin + Asma kat + 7 Normal katlı olarak yapılmış olup asansörlüdür. Bağımsız bölüm banka şubesi olarak kullanılmaktadır. Bodrum + zemin + asma kattan oluşmaktadır. İş yerinin dış cephesi alüminyum doğramadır. Isıtma Kalorifer ile Soğutma ise klima ile yapılmaktadır. Elektriği ve suyu mevcuttur. Bağımsız bölümün toplam brüt alanı yaklaşık 380,47 m2 olup, Bodrum kat; jeneratör odası, kombi bölümü, depo, sistem odası, hol vb bölümlerden oluşmakta olup tabanları seramik kaplanmıştır. Hol ve zemin kata çıkış merdiveni ise granit kaplamadır. Bodrum katın alanı projesine göre 43,31 m2 dir. Zemin kat; müşteri bekleme alanı, personel ve idareci çalışma alanları, mutfak ve wc mahallerinden oluşmakta olup, bekleme alanı, personel ve idareci çalışma alanlarının tabanları granit kaplama olup, mutfak ve wc tabanları seramik kaplamadır. Mutfakta tezgah ve dolapları bulunmaktadır. Wc de klozet ve lavabo mevcut olup duvarları tam boy seramik kaplanmıştır. Zemin katın alanı projesine göre 208,29 m2 dir. Asma katta; müşteri bekleme alanı, bireysel müşteri hizmetleri bölümleri ve wc mahallerinden oluşmakta olup, wc haricindeki mahallerin tabanı granit kaplama olup, wc de klozet ve lavabo mevcut olup, tabanları ve duvarları seramik kaplamadır. Asma katın alanı projesine göre 128,87 m2 dir. Bina Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayımlanan Mimarlık ve Mühendislik Hizmetlerinin Hesabında Kullanılacak Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri Hakkındaki Tebliğe göre IV. Sınıf A Grubu yapı sınıfındadır. Binanın inşaat ruhsatı 27.12.1996 tarihinde alınmış olup yürürlükteki Deprem Yönetmeliğinden önce yapılmıştır. Yaşı ve genel durumu göz önüne alındığında yıpranma oranının % 25 olabileceği kanaatine varılmıştır.
Taşınmaz Sakarya-1 Caddesi üzerinde olup, Vilayet Meydanına yaklaşık kuş uçuşu 700 metre mesafededir. Ticaret yoğunluğunun olduğu bir bölgede yer almakta olup Belediye hizmetlerinin tamamından yararlanmaktadır. Ulaşım ağının içindedir.
Adresi : Hacıalibey Mah. Sakarya-1 Cad. No:22/A Zemin 1 nolu bağ. Bölüm TEPEBAŞI/ESKİŞEHİR
Yüzölçümü : 253,45 m2
Arsa Payı : 160/272
İmar Durumu :1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam 8 kat ve 3 kat ticaret alanına isabet etmektedir.
Kıymeti : 1.875.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasından öğrenilebilir.
1. Satış Günü : 29/01/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 26/02/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : 2 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
S-2
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Eskişehir İli, Tepebaşı İlçesi, Haciali Mahallesi, 671 ada, 65 parselde7. kat 14 nolu bağımsız bölümde tapuda kayıtlı. Taşınmazda Borçlu Ömer BAYRAM 1/2 hisseye sahiptir. Borçlunun 1/2 hissesi satışa konu olup, aşağıda belirtilen muhammen bedel (kıymeti) 1/2 hissenin değeridir. Taşınmaz kız öğrenci yurdu olarak kullanılmaktadır. Binada asansör bulunmaktadır. Bağımsız bölüm; Salon, 4 oda, antre, hol, banyo, wc ve 2 balkon mahallidir. (mimari projede 3+1 olan bağımsız bölümün mutfak kısmının keşif anında oda olarak kullanıldığı görülmüştür) odalardan biri aydınlatmaya bakmaktadır. Daire giriş kapısı ahşap kapı, iç kapılar suntalem ahşap kapı, salon ve odaların taban kaplaması vernikli ahşap tahta kaplama, antre, hol ve ıslak hacimler seramik kaplıdır. Wc ve banyo duvarları seramik kaplı olup, diğer duvarlar plastik boyalıdır. Pencere doğramaları Pvc dir. Kalorifer ile ısıtılmaktadır. Meskenin elektriği ve suyu mevcuttur. Bağımsız bölümün brüt alanı yaklaşık 180,00 m2 olup net alanı yaklaşık 144,22 m2 dir.
Bina Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayımlanan Mimarlık ve Mühendislik Hizmetlerinin Hesabında Kullanılacak Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri Hakkındaki Tebliğe göre IV. Sınıf A Grubu yapı sınıfındadır. Binanın inşaat ruhsatı 27.12.1996 tarihinde alınmış olup yürürlükteki Deprem Yönetmeliğinden önce yapılmıştır. Yaşı ve genel durumu göz önüne alındığında yıpranma oranının % 25 olabileceği kanaatine varılmıştır. Taşınmaz Sakarya-1 Caddesi üzerinde olup, Vilayet Meydanına yaklaşık kuş uçuşu 700 metre mesafededir. Ticaret yoğunluğunun olduğu bir bölgede yer almakta olup Belediye hizmetlerinin tamamından yararlanmaktadır. Ulaşım ağının içindedir.
Adresi : Hacıalibey Mah. Sakarya-1 Cad. No:22/14 TEPEBAŞI/ESKİŞEHİR
Yüzölçümü : 253,45 m2
Arsa Payı : 16/272
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam 8 kat ve 3 kat ticaret alanına isabet etmektedir.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 29/01/2019 günü 14:40 - 14:45 arası
2. Satış Günü : 26/02/2019 günü 14:40 - 14:45 arası
Satış Yeri : 2 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
S-3
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/128 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR