BURSA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Gürsu/Kurtuluş'da 112 m2 dükkan icradan satılıktır

BURSA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00956192
Şehir : Bursa / Gürsu
Semt-Mahalle : KURTULUŞ MAH. / GÜRSU
: 112
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE BURSA 02.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8208 ESAS
Muhammen Bedeli
:
224,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.04.2019 14:05
İkinci Satış Günü
:
08.05.2019 14:05
Satış Yeri
:
2 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
9. İCRA DAİRESİ

2018/8208 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Bursa İli, Gürsu İlçesi, Kurtuluş Mahallesi 244 ada 11 parsel nolu taşınmaz, 450,10 m² yüzölçümlü “Arsa” ana taşınmaz nitelikli 12/217 Arsa paylı, Zemin Kat, 9 Nolu Bağımsız Bölümün (Dükkan)'ın tamamı.
1/1 hissesi borçlu adına kayıtlı olan söz konusu taşınmaz, Bursa İli, Gürsu İlçesi sınırları dahilinde bulunan Kurtuluş Mahallesinde Sadık Ahmet Caddesine cepheli olduğu tespit edilmiştir. Satışı yapılacak olan taşınmaz Kurtuluş Mahallesi, Sadık Ahmet Caddesi No:14 adresinde yer almaktadır. Taşınmazın kuş uçuşu Atatürk Caddesine 130 m, Şehit Cengiz Topel Caddesine 310 m, Gürsu Metro İstasyonuna 810 m, Gürsu İlçe Merkezine 1,30 km mesafede yer almaktadır.
Taşınmazın bulunduğu ana gayrimenkul halihazırda bodrum kat + zemin kat + 3 normal kat olmak üzere toplam 5 katlı betonarme karkas sistemde inşa edilmiş 22 yıllık binadır. Binanın caddeye bakan kısmında binaya ait bahçe olduğu, bina girişinin buradan sağlandığı gözlemlenmiştir. Binanın zemin katın dış cephesi doğal taş ve seramik kaplı, normal katların dış cephesi sıvalı ve boyalı, giriş kapısı demir doğramalı ve camlı, çatısı kiremit kaplıdır. Binada her katta 2 daire yer almakta olup asansör bulunmaktadır.
Keşif esnasında dükkanın içine girilememiş olup taşınmaz zemin katta bodrum kat girişinin üstündeki yer almaktadır. Dükkanın giriş kapısı güney yönüne cephelidir. Taşınmazın giriş kapısı çelik kapılı, pencereleri pvc ve ısı camlı olup dış cephesi dekoratif tuğla ve doğal taş kaplıdır. Kıymet takdirinin yapılması istenilen taşınmazın heyetimizce yapılan tespitler ve proje incelemesi neticesinde toplam net alanının 95,00 m² olduğu, toplam brüt alanının 112,00 m² olduğu tespit edilmiştir.
Genellikle mesken amaçlı binaların yer aldığı, bitişik nizam binaların bulunduğu bir mahallede yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
Borçluya ait taşınmazın bulunduğu mahal ve mahallerdeki emsalleri, konumu, ebatları, yapı şekli, yapı malzemesi, yüzölçümü, ticari akarı, çevre imar faaliyetleri, yapılaşma durumu, yıpranma payı, ulaşım kolaylığı ve çevre düzenlemesi ile nitelik ve nicelikleri de dikkate alınarak bugünkü piyasa dükkan alım ve satımlarına göre söz konusu taşınmazın kıymeti aşağıda belirtilmektedir.
Adresi : Kurtuluş Mahallesi, Sadık Ahmet Caddesi No:14 Gürsu/BURSA
Yüzölçümü : net : 95,00 m², brüt : 112,00 m²
Arsa Payı : 17/217
İmar Durumu : Taşınmazın yer aldığı Kurtuluş Mahallesi 244 ada 11 parselde bulunan binanın 04.11.1996 tarihli 96 sayılı yapı ruhsatı bulunduğu, 1/1000 Ölçekli Gürsu Revizyon İmar Planı içerisinde bitişik nizam 3 kat lejantı ile tanımlı yerde kalmakta olduğu belirtilmektedir.
Kıymeti : 224.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazıldığı gibidir.
1. Satış Günü : 10/04/2019 günü 14:05 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 08/05/2019 günü 14:05 - 14:10 arası
Satış Yeri : 2 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8208 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR