GÖLCÜK İCRA DAİRESİ

Gölcük/İhsaniye'de 96 m2 işyeri icradan satılıktır

GÖLCÜK İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01024995
Şehir : Kocaeli / Gölcük
: 96
Yayınlandığı Gazeteler

GÖLCÜK HABER 17.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/206 ESAS
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.08.2019 15:15
İkinci Satış Günü
:
26.09.2019 15:15
Satış Yeri
:
MEZAT SALONU - Dumlupınar Mahallesi Adnan Menderes bulvarı No:110 Gölcük Adalet Sarayı İcra Müdürlüğü Satış Mezat Salonu Z-12 GÖLCÜK / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.GÖLCÜK İCRA DAİRESİ
2019/206 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz Tapu Kaydında : Kocaeli İli, Gölcük İlçesi, İhsaniye Köyü, 218 Ada, 5 Parsel, Zemin Kat, 4 Nolu bağımsız bölümde kayıtlıdır. Ana taşınmaz niteliği arsa olarak geçmekte olup, arsanın toplam yüzölçümü 96,00m2'dir. Borçlunun arsa payı 1/6'dır. Bağımsız bölüm niteliği dükkan olarak geçmektedir.
Bilirkişi raporuna göre :
Takdir konusu dükkân tapu bilgisine göre Kocaeli, Gölcük, İhsaniye Çiftlik Mahallesi, 218 ada 5 parsel üzerinde bulunan binanın zemin kat 4 bağımsız bölüm numaralı dükkanıdır. Taşınmaz konum itibariyle D130 Karayolu?na çok yakın konumdadır. Taşınmaz yapılaşmanın yoğun olduğu bir bölgede yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu parsel üzerinde zemin ve iki normal kattan oluşan bir bina bulunmakta olup, kıymet takdirine konu dükkan bu binanın zemin katında yer almaktadır.Dükkan mevcut halde kıraathane olarak kullanılmaktadır. Dükkanın zemini laminant parke, duvarları alçı sıvalı ve boyalıdır. Dükkanın alanı 32 m2?dir.
Adresi : İhsaniye Çiftlik Mah. Hastane Cad. No:7 (Kardeşler Kıraathanesi) Gölcük / KOCAELİ
Yüzölçümü : 96,00 m2
Arsa Payı : 1/6
İmar Durumu : Gölcük Belediyesi 1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar planında bitişik nizam emsal 1,80 olmak üzere ticaret alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 28/08/2019 günü 15:15 - 15:20 arası
2. Satış Günü : 26/09/2019 günü 15:15 - 15:20 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONU - Dumlupınar Mahallesi Adnan Menderes bulvarı No:110 Gölcük Adalet Sarayı İcra Müdürlüğü Satış Mezat Salonu Z-12 GÖLCÜK / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/206 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR