GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Gölbaşı/Gaziosmanpaşa'da dükkan icradan satılıktır

GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00978799
Şehir : Ankara / Gölbaşı
Semt-Mahalle : GAZİOSMANPAŞA MAH. / GÖLBAŞI
: 200
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 10.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/184 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.05.2019 11:50
İkinci Satış Günü
:
13.06.2019 11:50
Satış Yeri
:
G.O.P. MAHALLESİ SAHİL CADDESİ MEHMET AKİF ERSOY KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ N0: 40/A (MEZAT SALONU) GÖLBAŞI/ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GÖLBAŞI(ANKARA)
İCRA DAİRESİ
2018/184 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Gölbaşı İlçe, GAZİOSMANPAŞA Mahalle/Köy, 112285 Ada, 2 Parsel, ZEMİN KAT/15 Nolu depolu dükkan; 1.251,00 m² yüzölçümlü "Betonarme Apartman" nitelikli ana taşınmazda yer almakta olup,bir borç nedeni ile satılacaktır. Bağımsız bölüm depolu dükkan olarak kullanılmak üzere projelendirilmiştir. Sokaktan binaya bakınca ön cephede sol tarafta yer almakta olup kuzeydoğu yönlüdür. Dükkan girişi 2209. Sokaktan sağlanmaktadır. Doğramalar demir olup tek camlıdır. İç kapılar panel kapıdır. Dükkan zemini seramik kaplı, duvarları ve tavanı alçı sıva üzeri boyalıdır. Alçı paneller ile bölünmek suretiyle oluşturulmuş ofis mevcuttur. Dükkan içinde mutfaktan geçilen wc bölümü yer almakta olup, zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı sıva üzeri boyalıdır. içerisinde hela taşı ve ayaklı lavabo mevcuttur. Wc kapısı panel kapıdır. Mutfak zemini seramik kaplı, duvarları ve tavanı sıva üzeri boyalıdır. Mutfak tezgahı mermer olup tezgah altında suntalam dolaplar mevcuttur. Dükkanın içinden betonarme merdiven ile bodrum kattaki depoya iniş sağlanmaktadır. Merdiven basamakları seramik kaplamadır. Bodrum kat tek hacim olup, zemin beton, duvarlar ve tavan sıva üzeri boyalıdır, ısınma kombi ile sağlanmaktadır. Isınma kombi ile sağlanmaktadır. Dükkanın net faydalı kullanım alanı zemin kat+bodrum kat olmak üzere 200,48 m² (bodrum kat depo alanı 100,24 m²) olarak ölçülmüştür. Yükseklik 2,50 m, cephe genişliği 12,00 m'dir.
Adresi :Gop mah. Şehit Ali Gaffar Okkan cad. 2209. Sk.Celal Aydın-1 Apt. no: 5/5A zemin kat 15 nolu dükkan Gölbaşı / ANKARA
Yüzölçümü : 200,48 m²
Arsa Payı : 130/1251
İmar Durumu : Mülga Özel Çevre Koruma Kurumu Başkanlığınca onaylanan 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı kapsamında ''Ayrık Nizam 4 Katlı Konut Alanı'' olarak planlanmış olup yapılaşma koşulları Taks: 0.40, Kaks: 1,60 dır.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 15/05/2019 günü 11:50 - 11:55 arası
2. Satış Günü : 13/06/2019 günü 11:50 - 11:55 arası
Satış Yeri : G.O.P. MAHALLESİ SAHİL CADDESİ MEHMET AKİF ERSOY KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ N0: 40/A (MEZAT SALONU) GÖLBAŞI/ANKARA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/184 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR