GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Gölbaşı/Gaziosmanpaşa'da 104 m² dükkan icradan satılıktır

GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00979412
Şehir : Ankara / Gölbaşı
Semt-Mahalle : GAZİOSMANPAŞA MAH. / GÖLBAŞI
: 104
Bölüm / Oda Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 11.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/2081 ESAS
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.05.2019 12:20
İkinci Satış Günü
:
13.06.2019 12:20
Satış Yeri
:
G.O.P. MAHALLESİ SAHİL CADDESİ MEHMET AKİF ERSOY KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ N0: 40/A (MEZAT SALONU) GÖLBAŞI/ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GÖLBAŞI(ANKARA)
İCRA DAİRESİ
2017/2081 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Gölbaşı İlçe, GAZİOSMANPAŞA Mahalle/Köy, 462 Ada, 16 Parsel, Dükkan nitelikli Zemin Kat 7 Nolu Bağımsız Bölüm ; 519,00 m² yüzölçümlü arsa üzerinde bulunmakta olup borçlunun 1/2 hissesi bir borç nedeni ile satılacaktır. Kıymet takdiri istenen taşınmazın yer aldığı bina ayrık nizam betonarme karkas tarzda bodrum+zemin+3 normal katlı olarak inşa edilmiştir.Binada projeye göre zemin katta 2 dükkan, normal katlarda ikişer mesken olmak üzere toplam 8 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.Kıymet takdiri istenen zemin kat (7) numaralı bağımsız bölüm dükkan olarak kullanılmak üzere projelendirilmiştir. Dükkan, Plevne caddesinden binaya bakıldığında sol tarafta yer almaktadır. Kuzeydoğu yönünden Plevne Caddesine vitrin cephesi yaklaşık 10,35 m'dir. Projeye göre tek bir kullanım alanı ve wc bölümünden oluşmaktadır. Fiili kullanımda arka taraf mutfak, ön tarafta müdür odası ve çalışma odası bölümlerinden müteşekkildir. Zeminler seramik kaplama olup duvarlar müdür odasında duvar kağıdı kaplama diğer bölümlerde alçı sıva üzeri saten boyalı, tavan kartonpiyerlidir. Kalorifer petekleri takılıdır.Mutfakta mermerit tezgahlı ve PVC kaplama dolaplıdır. Mutfağa geçiş panel kapı ile sağlanmaktadır.Vitrini alüminyum doğramalı camdır.Isınma kombi ile sağlanmaktadır.Dükkanın alanı projeye göre yaklaşık brüt 104 m²'dir.
Adresi : Gop Mah. Plevne cad. No:20/A Gölbaşı Ankara
Yüzölçümü : 104 m² (Brüt)
Arsa Payı : 79/519
İmar Durumu : Mülga Özel Çevre Koruma Kurumu Başkanlığınca onaylanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı kapsamında "Ayrık Nizam 4 katlı Konut Alanı" olarak planlandığı, yapılaşma koşullarının TAKS:0,40 KAKS:1,60 olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 15/05/2019 günü 12:20 - 12:25 arası
2. Satış Günü : 13/06/2019 günü 12:20 - 12:25 arası
Satış Yeri : G.O.P. MAHALLESİ SAHİL CADDESİ MEHMET AKİF ERSOY KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ N0: 40/A (MEZAT SALONU) GÖLBAŞI/ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2081 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR