GİRESUN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Giresun/Merkez'de dükkan icradan satılıktır

GİRESUN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00985734
Şehir : Giresun / Merkez
Semt-Mahalle : TEYYAREDÜZÜ MAH. / BATLAMA
: 59
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 26.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/17517 ESAS
Muhammen Bedeli
:
270,350 TL
Birinci Satış Günü
:
18.06.2019 15:05
İkinci Satış Günü
:
22.07.2019 15:05
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Kale Mah. Eşref Dizdar Cad. No:22 MERKEZ / GİRESUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GİRESUN İCRA DAİRESİ
2018/17517 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Taşınmazın Özellikleri: Giresun İl, Merkez İlçe, 745 Ada, 2 Parsel, TEYYAREDÜZÜ Mah, Zemin Kat No:10, dükkan nitelik taşınmaz;''natamam kargir bina ve arsası'' vasfındadır. Taşınmaz üzerindeki ana taşınmaz ayrık nizam tek blok şeklinde olup, yapının zemin kat ve 4 adet normal kat olmak üzere toplam 5 katlı konut+ dükkan kullanım amaçlı şeklinde yapılaşmıştır. Ana taşınmazda 02.12.2002 tarihli yönetim planı ile kat irtifakı tesis edilmiştir. Tek bölümden ibaret olan dükkanın iç kısmı oto yıkama olarak kullanılmaktadır. İç kısmı tabanda seramik, duvarın bir kısmı seramik ve tavanda sıva üzeri boyalıdır. Dükkanın dış cephesi demir sac kepenklidir. Dükkan içinde PVC ile yapılmış kısmı bölüm mevcuttur. Dükkan net 59 m2'dir. Ana taşınmazın dış yüzeyi sıvalı ve boyalıdır. Ticari niteliği çok yüksek olmayan imar yoluna cephelidir. Takriben 20-25 senelik binadır. Otogara ve sahile 400mt, jandarma bölge komutanlığına 500mt, hastanelerin olduğu bölgeye 750mt ve valilik binasının 2.3km batısında yer almaktadır. Etrafında çok sayıda mesken kısmende olsa işyerleri vardır. %20 aşınma payı düşülmüştür.


Adresi : Şehit Bahtiyar AYDIN Caddesi üzeri, Merkez / Giresun
Yüzölçümü : 494,48 m2
Arsa Payı : 4/72
İmar Durumu : 3.sınıf (B) gurubu yapı.
Kıymeti : 270.350,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Takyidatında mevcut.
1. Satış Günü : 18/06/2019 günü 15:05 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 22/07/2019 günü 15:05 - 15:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Kale Mah. Eşref Dizdar Cad. No:22 MERKEZ / GİRESUN


Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/17517 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR