BULANCAK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Giresun Bulancak'ta 50 m² dükkan icradan satılıktır

BULANCAK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01046924
Şehir : Giresun / Bulancak
Semt-Mahalle : BULANCAK MAH. / BULANCAK
: 50
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ 06.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/239 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.11.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
16.12.2019 10:20
Satış Yeri
:
Bulancak Belediyesi Belediye Meclis Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BULANCAK İCRA DAİRESİ
2019/239 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Bulancak İlçesi Bulancak Mahallesi Millet Caddesi Üzerinde 68 Ada 9 Parsel üzerindeki betonarme yapıdaki zemin kat 8 Nolu Bağımsız Bölüm dükkan vasfındadır. Yapının zemin katında 3 adet dükkan ve üzerinde 4 normal katı bulunan yapının dışı kısmi sıvalı olup üzerinde çatı yapılmamıştır.Ana binanın normal katları tek daireli mesken olarak kullanılmaktadır.Binanın girişi Kuzey cepheden ara yoldan yapılmıştır.Ana yapının arsası 109,41 m2 dir.Yapı takriben 20 yıllık olup yaşı itibariyle % 20 yıpranma payı vardır.Parsel üzerindeki ana yapının noksan işleri olduğu için yapım yüzdesi geneli bakımından %90 civarındadır. Yapıda asansör bulunmamaktadır. Dairelerin ısınma sistemi katı yakıtlı soba ile yapılmaktadır.Dükkan vasıflı 8 Nolu Bağımsız Bölüm 2/15 arsa paylı olup payına 14,59 m2 düşmektedir.Dükkan binanın zemin katı Batı tarafında bulunmaktadır.Dükkanın yola bakan Güney cephesi açık olup cephesinde alüminyum doğrama camlı çerçevesi ve giriş kapısı bulunmaktadır.İş yerinin tabanı seramik kaplama yapılmıştır.Duvarları sıvalı ve kireç badanalıdır. Dükkanın takriben yapı alanı 50 m2 kadar olup kullanım alanı 45 m2 dir. Civarın yapı ve insan yoğunluğunun fazla olması dolayısı ile taşınmazın değerine etki etmektedir.


Yüzölçümü :50 m2
İmar Durumu : Dükkanın bulunduğu parsel şehir imar planında B-6 yapı adasında bulunmaktadır.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 11/11/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 06/12/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri :Bulancak Belediyesi Belediye Meclis Salonu


Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/239 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR