GEREDE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Gerede/Seviller Mahallesi'nde 80 m² depo icradan satılıktır

GEREDE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00982638
Şehir : Bolu / Gerede
Semt-Mahalle : SEVİLLER MAH. / GEREDE
: 80
Yayınlandığı Gazeteler

GEREDE MEDYA TAKİP 18.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/86 ESAS
Muhammen Bedeli
:
67,650 TL
Birinci Satış Günü
:
22.05.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
18.06.2019 10:40
Satış Yeri
:
Belediye Başkanlığı Toplantı ve Nikah Salonu Gerede/Bolu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GEREDE İCRA DAİRESİ
2019/86 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazların cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1) Bolu ili, Gerede ilçesi, Seviller Mah. 248 ada, 2 parselde kayıtlı tapu kaydına göre yüzölçümü 688,88 m² ana taşınmaz niteliği kargir apartman olan taşınmazda bodrum kat, 1 nolu depo niteliğindeki bağ. Böl.Taşınmaz Seviller Mah. Sakarya Cad. 37/A Gerede/Bolu adresinde kayıtlıdır. Deponun giriş bölümünün doğramaları alüminyumdur. Deponun taban alanı takriben brüt 80 m²'dir. İçerisinde odun ateşi ile ısıtılan ekmek ve bazlama imal edilen fırın bulunmaktadır. Fırın değerleme tarihi itibariyle aktif olarak çalışmaktadır. Ekmek ile bazlama satışı yapılmaktadır. 2 nolu depo arasında bir bölüm duvar kaldırılarak bağlantı yapılmıştır.
1. Satış Günü : 22/05/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Kıymeti: 91.250,00 TL
2. Satış Günü: 18/06/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
KDV Oranı : %18
Satış Yeri : Belediye Başkanlığı Toplantı ve Nikah Salonu Gerede/Bolu
2) Bolu ili, Gerede ilçesi, Seviller mah. 248 ada, 2 parselde kayıtlı tapu kaydına göre yüzölçümü 688,88 m² ana taşınmaz niteliği kargir apartman olan taşınmazda bodrum kat, 2 nolu depo niteliğindeki bağ. Böl.Taşınmaz seviller mah. Sakarya cad. 37/B Gerede/Bolu adresinde kayıtlıdır.Deponun taban alanı takriben brüt 74 m²'dir.İçerisinde hamur yoğurma makineleri, hamur dinlendirme, ekmek ve bazlama imalatı yapımında kullanılan malzemeleri ile imalat yapılmaktadır.Cam korumalıkları demir korkuluklar ile kaplıdır.Deponun cemakanları tek cam, doğramaları demir eski usül doğramadır. 1 nolu depo ile arasında bir bölüm duvar kaldırılarak bağlantı yapılmıştır.
1. Satış Günü : 22/05/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
Kıymeti : 67.650,00 TL
2. Satış Günü: 18/06/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
KDV Oranı : %18
Satış Yeri : Belediye Başkanlığı Toplantı ve Nikah Salonu Gerede/Bolu
TAŞINMAZLARIN ORTAK ÖZELLİKLERİ
Tapu kaydına göre satışı yapılacak olan Bolu ili, Gerede ilçesi, Seviller mah. 248 ada, 2 parsel, bodrum kat, 1 ve 2 nolu depo niteliğindeki bağımsız bölümlerin arsa payı 18/320 şerdir.Taşınmazın inşaat ruhsatı 21/06/1996 tarihinde alınmıştır.Bina yapı denetim şirketinin kontrolünde yapılmamış olup Deprem Yönetmeliğine uygun değildir.Bina yapı sınıfı olarak 3/A yapı grubundadır.Yapının taşıyıcı sistemi betonarme, çerçeveli perdeli sistem şeklinde olup duvar dolgu malzemesi tuğladır.Bodrum katların üstü ve üst katlar konut vasfında kullanılmaktadır.Evin dış duvarları ısı yalıtımsız, sıvalı olup evin cepheleri boyaları yer yer dökülmektedir.Her iki bağımsız bölümün zemini ve duvarların bir bölümü fayans kaplıdır.Fayans olmayan bölümlerindeki duvarları kara sıva üzeri boya ile boyalıdır.Kuzeye cephesi vardır.1 ve 2 nolu depolar kiracısı tarafından kullanılmaktadır.Taşınmazlar ilçe merkezinde verilen alt yapı, kanalizasyon, elektrik ve su hizmetlerinden yararlanabilmekte olup Gerede mücavir alan içerisindedir.Gerede Belediyesine uzaklağı 400 m, kapalı hal pazarına 50 m, hastaneye 200 m. yaklaşık mesafede olup kaymakamlık ve adliye binası ile karşı karşıya olup Sakarya caddesine cephesi vardır.
İmar Durumu :Gerede Belediye Başkanlığının 20/02/2019 tarih ve 30004812-115.02.01-E.340 sayılı yazısı ekindeki gibidir
Kaydındaki Şerhler:Gerede Tapu Müdürlüğünün 12/02/2019 tarih ve 504 yev. Numaralı yazısı ekindiki tapu kaydında parsel üzerinde bulunan binanın yola 01.34 m²'liktecavüzü bulunmaktadır
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/86 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunu.
Önemli Not. Hazırlanacak olan taşınmaz açık artırma ilan ilgililerine satış gününe kadar tebliğ olunamaması halinde yapılacak olan belediye ilanı, gazete ilanı ve elektronik ortamdaki ilanın ilgililerine İİK 127. Maddesi uyarınca ilanen tebliğ hükmünde sayılacaktır.Taşınmazların mevcut durumdaki ayıplarandan, kadastro ve tapu kaydındaki eksiklik ile ayıpların olması halinde müdürlüğümüz sorumlu olmayacaktır.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR