GEDİZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Gediz/Dayınlar'da 361 m² işyeri icradan satılıktır

GEDİZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01026094
Şehir : Kütahya / Gediz
Semt-Mahalle : DAYINLAR MAH. / GEDİZ
: 361
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 16.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/194 ESAS
Muhammen Bedeli
:
531,940 TL
Birinci Satış Günü
:
27.08.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
24.09.2019 14:30
Satış Yeri
:
Gediz Adalet Sarayı Adliye Kafeterya Salonun'da

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GEDİZ İCRA DAİRESİ

2019/194 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kütahya İl, Gediz İlçe, 121 Ada, 1080 Parsel, DAYINLAR Mahalle/Köy, Konakkaşı Mevkii, Zemin Kat, 6 Nolu Bağımsız Bölüm Kütahya İli, Gediz İlçesi, Gazikemal Mahallesi, Saygılar Caddesi, No: 30 adresinde bulunan tapuda ise Dayınlar Mahallesi, Konakkaşı Mevkii, 121 ada, 1080 nolu köşe başı parseldeki 335,74m² - 14/100 arsa paylı arsa üzerine bodrum üzeri üç buçuk katlı betonarme yapı tarzında yapılmış her katında iki dairesi ve zemin katında üç adet dükkanı bulunan Gökalp apartmanının zemin katında bulunan 6 nolu bağımsız bölümündeki Davalı Tuna Han GÖKALP ? Ahmet GÖKALP'e ait ½ hisseli 361,08m² iş yerinin iç ve dış duvarları örülü duvarların üzeri sıvalı, dış cephesi mantolama yapılıp üzeri renkli boya ile boyanmış, iç cepheleri alçı sıva ile sıvanıp üzeri renkli boya ile badana yapılmış, iş yerine girmek için yoldan iki, üç basamak merdivenle aşağıya inilip girilen, iş yerinin giriş kapısı ve pencereleri plastik camları ısı camlı, çatısı ahşap üzeri kiremit kaplı, iş yerinin tabanları seramik döşeli üst kata çıkmak için betonarme olarak yapılmış korkulukları bulunmayan merdiveni olan, asansör boşluğu bırakılmış, asansör yapılmamış, wc nin duvarlarına ve tabanına seramik döşenmiş tuvalet taşı konulmamış, elektrik, su, kanalizasyon doğal gaz tesisatları mevcut asansörlü, halihazırda depo olarak kullanılan, önünde ana yol geçen, yerleşim merkezi içerisinde şehir merkezine ve resmi dairelere uzaklığı 150 - 200m mesafede olan yeni natamam bir yapıdır. Binanın bulunduğu yer üç yol ağzı ve köşe başı bir yerdedir.
Adresi : Gazikemal Mah., Saygılar Cad. No:30 Gediz / KÜTAHYA
Yüzölçümü : 361,08 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu: Belediye imar planı içerisinde olup; Bitişik Nizam 3 Kat yapılaşmaya müsaittir.
Kıymeti : 531.940,36 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 27/08/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 24/09/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Gediz Adalet Sarayı Adliye Kafeterya Salonun'da
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/194 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR