GEBZE 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Gebze/Osmanyılmaz'da işyeri icradan satılıktır

GEBZE 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00983030
Şehir : Kocaeli / Gebze
: 976
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 18.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/38540 ESAS
Muhammen Bedeli
:
1,348,840 TL
Birinci Satış Günü
:
14.06.2019 11:40
İkinci Satış Günü
:
09.07.2019 11:40
Satış Yeri
:
Gebze Adliyesi B Blok 1.Kat B-116 Mezat Salonu, Gebze/Kocaeli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.GEBZE 4. İCRA DAİRESİ
2018/38540 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Kocaeli İli Gebze İlçesi Osmanyılmaz Mahallesi 2417 ada 2 parselde bulunan 467,00 m2 alanlı arsa nitelikli ana taşınmazın üzerindeki binanın zemin katında bulunan "İş Yeri-Ama Katlı" vasıflı (1) numaralı bağımsız bölümdür. Gebze İlçesi, Osmanyılmaz Mahallesi, Yeni Bağdat Caddesine cepheli, Çağıl Apartmanı, dış kapı numarası 228 olan binada, zemin katta, (1) nolu asma katlı işyeridir. İşyerinin boş olduğu görüldü. Asma kat merdiven korkulukları yapılı değildir, plastik badanalı, zemini seramik kaplı ve alüminyum doğramalıdır. Kalorifer tesisatı yapılmış, ancak doğal gaz bağlı değildir. Bu işyerinin bodrum katta deposu bulunmaktadır. Zemin katta bodrum kata içeriden merdiven ile inişi mevcuttur. İşyeri, net 976,26 m² olup brüt inşaat alanı 990,00 m² büyüklüktedir. Taşınmazın bulunduğu yapı yeni yapıdır. Çevre Şehircilik Bakanlığı 2018 Yılı Yapı Yaklaşık Maliyetlerine göre 3. Sınıf (B) Grubu yapı türündendir. Taşınmaz, Gebze şehir merkezinde, çevresinde yoğun olarak konut ve işyeri türü yapılarla çevrilidir. Fatih Devlet Hastanesine, D-100 Karayoluna ve Gebze Tren İstasyonuna çok yakın konumdadır. Ulaşım imkanları çok iyidir. Tüm belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Yeni Bağdat caddesine cepheli olması ile değerini müspet yönden etkilemektedir.
İmar Durumu : Dosyada bulunan, imar durumu paftasındakıymet taktiri yapılan taşınmazın, 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında, Ticaret Alanında kalmakta olup, Bitişik Nizam, 6 kat olduğu görülmüştür.
Kıymeti : 1.348.840,00 TL
KDV Oranı : %8
1. Satış Günü : 14/06/2019 günü 11:40 - 11:45 arası
2. Satış Günü : 09/07/2019 günü 11:40 - 11:45 arası
Satış Yeri : Gebze Adliyesi B Blok 1.Kat B-116 Mezat Salonu, Gebze/Kocaeli

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/38540 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR