GAZİOSMANPAŞA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Gaziosmanpaşa Pazariçi Mahallesi'nde 325 m² dükkan icradan satılıktır

GAZİOSMANPAŞA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01060242
Şehir : İstanbul / Gaziosmanpaşa
Semt-Mahalle : PAZARİÇİ MAH. / YILDIZTABYA
: 325
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 03.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1523 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.11.2019 11:15
İkinci Satış Günü
:
10.12.2019 11:15
Satış Yeri
:
GAZİOSMANPAŞA ADLİYESİ, EK HİZMET BİNASI MEZAT SALONU - Yeni Mah. 542 Sk. No: 1 Gaziosmanpaşa/ İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GAZİOSMANPAŞA 2. İCRA DAİRESİ

2018/1523 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Gaziosmanpaşa İlçe, 1703 Ada, 6 Parsel, YILDIZTABYA Mahalle/Köy, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Dükkanın binanın kot farkı nedeniyle giriş cephesinin açık konumlu olduğu, takriben 325 m2 alanlı, alüminyum doğrama ve cam cepheli, yerler seramik döşeli, duvarlar sıvalı boyalı, tuvalet mahalli olarak tesis edildiği tespit edilmiştir. Ana taşınmazın dış cephesi dekoratif sıvalı, kaplamalı, çelik kapı girişli, sahanlıklar ve merdivenler mermer döşeli, zemin kat ve normal katların mesken olarak tesis edildiği, koum itibariyle alt ve üst yapısı hazır halde, her türlü belediye imkanlarından (elektrik, su, doğalgaz vb.) yararlanır durumdadır. Taşınmazın etrafı meskun mahal olup, konut ve işyerleri ile doludur. Bulunduğu yer itibariyle alışveriş merkezlerine, bankalara, eğitim kurumlarına, otobüs ve minibüs duraklarına, deniz ulaşım, ana ulaşım yollarına yakın mesafededir.
Adresi : Pazariçi Mah. Seher Sk. Seher Apt. No: 17-23 Gaziosmanpaşa / İSTANBUL
Yüzölçümü : 663,27 m2
Arsa Payı : 111/693
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 12/11/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 10/12/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : GAZİOSMANPAŞA ADLİYESİ, EK HİZMET BİNASI MEZAT SALONU - Yeni Mah. 542 Sk. No: 1 Gaziosmanpaşa/ İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1523 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR