GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Gaziosmanpaşa/Küçükköy'de 143 m² dükkan icradan satılıktır

GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01040951
Şehir : İstanbul / Gaziosmanpaşa
Semt-Mahalle : YENİ MAHALLE MAH. / KÜÇÜKKÖY
: 143
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 22.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/11562 ESAS
Muhammen Bedeli
:
1,200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.10.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
08.11.2019 11:00
Satış Yeri
:
Küçükköy,Yeni Mah.542 Sk.No:1 Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Gaziosmanpaşa/İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ

2019/11562 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Gaziosmanpaşa İlçe, 2930 Ada, 7 Parsel, KÜÇÜKKÖY Mahalle/Köy, 2 Nolu Bağımsız Bölüm Gaziosmanpaşa Küçükköy Mahallesi, 2930 ada, 7 Parselde kayıtlı, zemin kat (2) nolu bağımsız bölüm, dükkân vasıflı taşınmazın bulunduğu (İdari adresi) Gaziosmanpaşa Yeni Mahalle, 540/3. Sokak, No: 2A K: zemin D:2 adresinde bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bina; 1 Bodrum kat ( dükkân) + zemin kat( dükkân) + 3 normal katı + çatı arası piyesi katı olmak üzere, katlar çift daire üzerili, 8 bağımsız bölümlü ve 6 katlıdır. Bina giriş holü zemini, sahanlıkları ve merdiven basamakları mermer kaplamalı, merdivenkovası duvarı sıva üzeri plastik boyalı, bina giriş kapısı çelik kapılı, dış cephesi polyester kaplamalı, doğalgazlı kalorifer ısıtmalı elektrik, su sıhhi tesisat, kalorifer tesisatı mevcuttur.
Gaziosmanpaşa Belediyesi İmar arşivinden 03.01.2013 onay tarihli mimari projesinde yapılan incelemede; zemin kat (2) nolu dükkânın, 540/3. Sokaktan dört basamaklı merdiven ile dükkân girişi verildiği, apartman girişi hariç tüm kat alanı dükkân olarak tasarlandığı, dükkân ve wc mahalleri olarak projelendirildiği, zeminleri seramik kaplama olarak belirtildiği yaklaşık toplam net 143,60 m², brüt 157,00 m² alana sahiptir.
Yerinde yapılan incelemede ise zemin katta bulunan (2) nolu dükkânın, ofis olarak kullanıldığı, dükkânın alçıpan duvar ile iç alanında, koridor, hol, muhasebe, toplantı odası, depo/arşiv, mutfak ve wc bölmeleri şeklinde ofis olarak kullanılmakta olup, zeminleri seramik kaplamalı, duvarlar alçı saten ve boyalı, tavanlar ise asma tavanlı spot aydınlatmalı, açık mutfak tezgâhlı ve ahşap dolaplı, iç kapılar ahşap panel kapılar, dış kapısı alüminyum kapılı, dış cephesi kompozit kısmen kaplı ve alüminyum cam vitrinli cephe olup, merdivenler mermer kaplamalı, doğalgaz ısıtmalı, elektrik, su, sıhhi tesisatı kalorifer tesisatı mevcuttur.
Taşınmazın konum itibariyle, Hekimsuyu Caddesine 360 m, Ali Fuat Başgil Tramvay Durağına 800 m mesafede, alt ve üst yapısı tamamlanmış, her türlü belediye ve sosyal imkânlardan istifade edecek konumda civarın talep gören konut alanında yer almaktadır.
Adresi : Yeni Mah.540/3 Sk.No:2A Zemin Kat D:2 Gaziosmanpaşa / İSTANBUL
Yüzölçümü : 284,67 m2
Arsa Payı : 150/600 :
İmar Durumu : 4 katlı konut+ticaret alanında kalmaktadır. .Ayrıntılı bilgidosyasında.
Kıymeti : 1.200.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Satışa konu hisse :Tam
Kaydındaki Şerhler : Bilgi dosyasında.
1. Satış Günü : 08/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 08/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Küçükköy,Yeni Mah.542 Sk.No:1 Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Gaziosmanpaşa/İstanbul -

Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/11562 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR