GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep Şehitkamil'de imalathane icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01037167
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : AYDINLAR MAH. / GAZİKENT
Kapalı Alan m² : 80
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 09.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/135442 ESAS
Muhammen Bedeli
:
351,759 TL
Birinci Satış Günü
:
04.10.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
30.10.2019 10:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

2018/135442 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Tapu Kaydı: Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi, Aydınlar Mah. 1790 Ada, 1 Parsel, B Blok, Zemin+Asma Kat, 23 nolu İmalathane.

Özellikleri: Taşınmazın cinsi tapu kayıtlarında belirtildiği gibi keşif günü yerinde yaptığım incelemelerde, parsel üzerinde betonarme prefabrik olarak inşa edilmiş, yüksek irtifalı bir yapı olduğu görülmüştür. Mimari projesinde 27 adet zemin- asma katlı imalathane bulunmaktadır. Taşınmazda bazı bağımsız bölümler ve duvarları yapılmamıştır. Dava konusu 23 bağımsız bölüm no.lu imalathane doğu cephede bakıldığında sağdan 6. imalathanedir. Taşınmazın yüz ölçümü net 80,00 m2, brüt ise 85,00 m2'dir. Taşınmazın asma katı projesinde olmasına rağmen yerinde yapılmamıştır, İmalathanenin zemin tabanı yüksek dozlu sertleştirilmiş helikopter betonu olup, bazı duvarları örülmemiş olup, örülen duvarları 3,00 m yüksekliğe kadar fayans olup, üzeri sıvalı ve boyalıdır. Bina yaklaşık 1-2 yıllık olup, eksik imalatlar dikkate alındığında tamamlanma seviyesi % 30 olarak düşülecektir. Taşınmaz Şehir merkezinin yaklaşık 4- 5 km. doğusunda bulunmakta olup, Her türlü Belediye ve Sosyal hizmetlerden tam olarak yararlanmaktadır. Çevresi tamamen imarlı yapılaşmıştır. Taşınmaz Asri mezarlığın yaklaşık 1 km kuzeyinde olup, çevresi sanayi ve ticaret fonksiyonlu olarak yapılaşmıştır. Yakın çevresinde Oto galericiler sitesi, küçük sanayi sitesi, şehirlerarası otogar bulunmaktadır. Parselin batısında 03073 nolu cadde geçmektedir.
Adresi :Aydınlar Mah 03073 Nolu Cad, No:158, B Blok, No22/Y Şehitkamil/GAZİANTEP
İmar Durumu : Sanayi Alanına Gelmekte (Taks 0,50)
Kıymeti : 351.759,77 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 04/10/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 30/10/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/135442 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.05/08/2019
***İş bu ilan tebliğat yapılamayan tüm ilgililere tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.
(İİK. M 126) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR