GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep Şehitkamil'de dükkan icradan satılacaktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01036901
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : MÜCAHİTLER MAH. / ALLEBEN
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 08.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/65639 ESAS
Muhammen Bedeli
:
675,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.09.2019 14:50
İkinci Satış Günü
:
10.10.2019 14:50
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ
2017/65639 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Tapu Kaydı :Gaziantep İl, Şehitkamil İlçe, Mücahitler Mah.,1072 Ada, 5 Parsel, 512/6472 Arsa payı, Zemin+Asma kat 23 Nolu Bağımsız Bölüm Dükkan
Özellikleri :Borçluya ait bu taşınmazın tapu kayıtlarında cinsi her ne kadar 7 katlı betonarme apartman olarak belirtildiği gibi, parsel üzerinde 7 katlı yapı olduğu, borçlunun bu yapı içerisinde, kat irtifakında belirtildiği gibi, zemin ve asma katta 23 nolu bağımsız bölüm olan dükkanın borçluya ait olduğu yerinde görülmüştür. Dükkan olarak düzenlenmiş bu yerin içerisinde hali hazırda Tabela Reklamcılık iştigali konusunda faaliyet gösterildiği tespit edilmiştir. Buradaki yapı zemin kat ve asma kat şeklinde olup iki katlıdır, yapı betonarme olarak yapılmıştır, dükkan içi zemin kat 5.5m x 28.00m. Ve asma katı da 5.5 m x 18.50 m. boyutların da olup, duvarlar ince sıva üzeri macunlu boyalıdır, tabanlarının kaplaması seramikten yapılmıştır, dış doğramalar renkli alümiyumdan imal edilmiştir, elektrik ve suyu mevcuttur, soba ile ısıtılmaktadır. Bu taşınmaz şehrin batısında yeni yerleşim bölgesi olan bir bölgede bulunmaktadır, Taşınmazın yakınında Şahinbey Belediyesi nikah salonu bulunmaktadır, taşınmazın çevresi genellikle yapılaşmış olup, bu çevre yapılaşması genellikle imara uygun olarak yapılaştığı görülmüştür, çevresinde genellikle işyeri ve mesken olarak çok katlı binaların oluştuğu yeni bir yerleşim bölgesi olduğu görülmüştür. Taşınmazın her türlü belediye hizmetlerinden faydalandığı belirtilmiştir.
Adresi : Mücahitler Mahallesi Sezen Aksu Sokak No:5 Kaya Zemin Kat (Erten Garage) Merkez / GAZİANTEP
Yüzölçümü : 1.618 m2
Arsa Payı : 512/6472
İmar Durumu : Ayrık nizam beş katlı ticaret yapı adasına gelmektedir.
Kıymeti : 675.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 10/09/2019 günü 14:50 - 14:55 arası
2. Satış Günü : 10/10/2019 günü 14:50 - 14:55 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
DİKKAT : İpotek alacaklısına ipotek bedeli altında satışa muvafakat edip etmediği sorulmuş olup, ipotek bedeli altında satışa muvafakat edilmediğinden , satış bedelinin, satış tarihi itibariyle ipotek bedelini, satış bedelinden ödenecek diğer kalemleri ve satış masraflarını geçmesi koşulu ile en çok pey sürene ihale olunacaktır.
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/65639 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/07/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR