GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep/Şehitkamil'de 230 m2 dükkan icradan satılıktır (Çoklu satış)

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00997768
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : ATATÜRK MAH. / ATATÜRK
: 230
Bölüm / Oda Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 17.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/8044 Esas
Muhammen Bedeli
:
1,297,372 TL
Birinci Satış Günü
:
18.07.2019 10:10
İkinci Satış Günü
:
27.08.2019 10:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

2019/8044 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Taşınmaz Kaydı: Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi, Güvenevler Mah. 3159 Ada, 9 Parsel, Zemin Kat, 12 nolu bağımszı bölüm ve eklentisi 2 depo Özellikleri: Tespit konusu dükkanın bulunduğu bina; 2 Bodrum + Zemin + 6 Normal kat şeklinde inşa edilmiş bir apartmandır. Taşınmazın 2. bodrum katında: 1 sığınak, 1 kalorifer dairesi ve 10 garaj mevcuttur. 1.bodrum katında: dükkanların eklentileri olan 2 adet depo bulunmaktadır. Zemin katında: 1 kapıcı dairesi, 1 asansör ve 2 adet dükkan mevcuttur. Her katta 3 mesken olmak üzere toplam, 20 bağımsız bölüm yer almaktadır. Doğu ve kuzey cephelidir. İlin yapılaşması tamamlanmış bir bölgesindedir. Yakın çevresinde Gaziantep Çevre Yolu, 100. Yıl Parkı ve tramvay hattı mevcuttur. Şehrin batı istikametindedir. Çevresinin çoğu yapılaşmış olup yeni yapıların imar planına uygun olarak yapılaştıkları görülmüştür. Etrafında siteler, işyerleri ve apartman tarzı binalar, bulunmaktadır. Dava konusu taşınmazın, her türlü belediye hizmetleri ve sosyal hizmetlerden faydalandığı görülmüştür. Yol, su, elektik, kanalizasyon, telefon, internet, doğalgaz gibi alt yapı hizmetlerinden tam olarak faydalandığı tespit edilmiş olup, ulaşım sorunu yoktur. Taşınmazın imar durumu, konumu ve özellikleri ile birlikte, etrafında irili ufaklı yeşil alanların olması, ana cadde üzerinde olması, ticari bakımdan işlek bir konumda bulunması, belediye altyapı ve sosyal hizmetlerden faydalanması, çevresinin imar parseli olması, şehir merkezine yakın mesafede bulunması ve kat mülkiyetinin tesis olmuş olması olumlu unsurlardır. Yapı, Betonarme karkas olarak yapılmıştır. Zemin katta olup 60 m2 depo eklentisiyle beraber brüt 230,00 m²dir. 2 yönetim odası, 1 salon, 1 mutfak, 1 depo ve 1 tuvaletten oluşmaktadır. Yönetim odaları, asma katta; salon, zemin katta ve geri kalan üniteler depo bölümündedir. Yönetim odası tabanları, laminant parke; depo ünitesi tabanı, karo mozaik; salon tabanları, ıslak zeminler ve mutfak seramik ile kaplıdır. Islak hacim duvarları seramik, geri kalan bütün duvarlar plastik boya ile kaplıdır. Salon ve yönetim odaları tavanları spotlu kartonpiyerdir. Pencereleri PVC çift camlı, iç kapıları ahşap doğrama olup boyalıdır. Elektriği, suyu olup bireysel doğalgaz ısınma sistemi ile ısıtılmaktadır. Dışı camekan ve kompozit kaplama ile kaplı olup kamera sistemi ile güvenliği sağlanmaktadır. Abdülkadir Aksu Bulvarı üzerinden kuzey yönünden güney istikametine giderken 1 ve 3 nolu (3 nolu aks dahil) akslar arasında kalan dükkandır.
Adresi :Atatürk Mah. Abdülkadir Aksu Bulvarı, Ensar Apt., No: 36/B Şehitkamil/GAZİANTEP
İmar Durumu : Ayrık nizam beş katlı konut yapı adasında
Kıymeti : 1.297.372,09 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 18/07/2019 günü 10:10 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 27/08/2019 günü 10:10 - 10:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Taşınmaz Kaydı: Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, K.Kızılhisar Mah. 411 Ada, 1 Parsel, C blok, 5. kat, 24 nolu Bağımsız Bölüm. Özellikleri: Tespit konusu meskenin bulunduğu C blok; Bodrum + Zemin + 5 Normal kat şeklinde inşa edilmiş bir apartmandır. Taşınmazın bodrum katında: 1 sığınak, 1 tesisat odası, 1 asansör ve 2 daire mevcuttur. Zemin dahil her katta 4 mesken olmak üzere toplam, 26 bağımsız bölüm yer almaktadır. Doğu ve güney cephelidir. İlin yapılaşması tamamlanmak üzere olan bir bölgesindedir. Yakın çevresinde Gaziantep Üniversitesi, Gaziantep Çevre Yolu, Şahinler Vadisi Parkı ve tramvay hattı mevcuttur. Şehrin güneybatı istikametindedir. Çevresinin çoğu yapılaşmış olup yeni yapıların imar planına uygun olarak yapılaştıkları görülmüştür. Etrafında siteler, işyerleri, üniversite yerleşkesi ve apartman tarzı binalar, bulunmaktadır. Dava konusu taşınmazın, her türlü belediye hizmetleri ve sosyal hizmetlerden faydalandığı görülmüştür. Yol, su, elektik, kanalizasyon, telefon, internet, doğalgaz gibi alt yapı hizmetlerinden tam olarak faydalandığı tespit edilmiş olup, ulaşım sorunu yoktur. Taşınmazın imar durumu, konumu ve özellikleri ile birlikte, etrafında irili ufaklı yeşil alanların olması, belediye altyapı ve sosyal hizmetlerden faydalanması, çevresinin imar parseli olması, şehir merkezine yakın mesafede bulunması ve kat irtifakının tesis olmuş olması olumlu unsurlardır. Çok bloklu bir sitede bulunması ve kat mülkiyetine geçilmemiş olması olumsuz unsurlarıdır. Yapı, Betonarme karkas olarak yapılmıştır. 5. katta olup brüt 130,62 m²?dir. 3 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 banyo, 1 balkon ve 1 tuvaletten oluşmaktadır. Oda ve salon tabanları laminant parke, ıslak zeminler ve mutfak seramik ile kaplıdır. Islak hacim duvarları seramik ile kaplıdır. Pencereleri PVC çift camlı, iç kapıları ahşap doğrama olup boyalıdır. Elektriği, suyu olup bireysel doğalgaz ısınma sistemi meskenin kapısına kadar geldiği; fakat bağlanmadığı görülmüştür. Bina girişi ve merdiven boşluklarının duvarları, plastik boya ile boyalı olup tabanı, mermer ile kaplıdır.
Adresi :Güneykent Mah, 102298 Nolu Sok, Rüya Kent Sit. C Blk, No:13C/24 Şahinbey/GAZİANTEP
İmar Durumu : Ayrık nizam üç katlı konut yapı adasında
Kıymeti : 214.009,82 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 18/07/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 26/08/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/8044 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.15/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR