GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep Şehitkamil'de 178 m² dükkan icradan satılıktır (Çoklu satış)

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01041583
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : UMUT MAH. / ÇIKSORUT
: 178
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 23.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/583 Talimat
Muhammen Bedeli
:
254,262 TL
Birinci Satış Günü
:
31.10.2019 14:50
İkinci Satış Günü
:
28.11.2019 14:50
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2018/583 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Gaziantep İl, Şehitkamil İlçe, 2270 Ada, 5 Parsel, UMUT Mahalle/Köy, kargir dükkan Nolu Bağımsız Bölüm, 178.00 m² yüz ölçümüne sahip olup , 1/1 hisse payının tamam borçlu adına kayıtlı olup ,satışa konu taşınmaz , Gazikent Parkı ve Sani Konukoğlu Bulvarının güneyinde , 60005 nolu cadde ön cephesi bulunan , Gatem Bölgesinin Batısında , Anafartalar Caddesinin kuzeyinde küsget Sanayi Bölgesinde yer almaktadır. Yakın Çevresi park , okul , cami , benzin istasyonları gibi çeşitli sosyal aktivitelerin gerçekleştirebilecek yapılar ve sanayi bölgesine ait dükkanlar bulunmaktadır. Satışa konu taşınmaz yol , su , elektrik , kanalizasyon vb alt yapı hizmetlerinden faydalanmakta olup ,dolmuş otobüs gibi ulaşım sorununun olmadığı ana yollara yakın bölgededir. Kargir dükkan 30 yıllık olup dükkanın içinde ve dışında kullanımdan ve doğal etkenlerden kaynaklı çeşitli korozyonlar meydan agelmiştir.
İmar Durumu : 5 no'lutek katlı kargir dükkan bağımsız bölümü olarak görünmektedir.
Kıymeti : 254.262,32 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 31/10/2019 günü 14:50 - 14:55 arası
2. Satış Günü : 28/11/2019 günü 14:50 - 14:55 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Gaziantep İl, Şehitkamil İlçe, 2270 Ada, 6 Parsel, UMUT Mahalle/Köy, kargir dükkan Nolu Bağımsız Bölüm, cinsi tapu kayıtlarında kargir dükkan bağımsız bölümü olarak görünen 178.00 m² yüzölçümüne sahip olup , 1/1 hisse payının tamam tapu kayıtlarında borçlu adına kayıtlı olup ,satışa konu mesken , Gazikent parkı ve Sani Konukoğlu Bulvarının güneyinde , 60005 nolu caddede ön cephesi bulunan , Gatem Bölgesinin Batısında , Anafartalar Caddesinin kuzeyinde , Küsget Sanayi Bölgesinde yer almaktadır. Yakın çevresi park , okul ,cami,benzin istasyonları gibi çeşitli sosyal aktivitelerin gerçekleştirebilecek yapılar ve sanayi bölgesine ait dükkanlar bulunmaktadır.Satışa konu taşınmaz yol , su ,elektrik , kanalizasyon v.s gibi alt yapı hizmetlerinden faydalanmakta olup , dolmuş , otobüs gibi ulaşım sorununun olmadığı ana yollara yakın bölgededir. Dükkan 30 yıllık olup dükkanın içinde ve dışında kullanımdan ve doğal etkenlerden kaynaklı çeşitli korozyonlar meydana gelmiştir.
İmar Durumu : 6 no'lu tek katlı kargir dükkan bağımsız bölüm olarak görünmektedir.
Kıymeti : 254.261,32 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 31/10/2019 günü 15:05 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 28/11/2019 günü 15:05 - 15:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/583 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR