GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep/Şahinbey'de dükkan icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962060
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Semt-Mahalle : GÜNEYKENT MAH. / KARATAŞ
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 13.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/205735 Esas
Muhammen Bedeli
:
348,700 TL
Birinci Satış Günü
:
30.04.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
27.05.2019 10:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2016/205735 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmaz Kaydı: Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, K.Kızılhisar Mah. 172 Ada, 3 Parsel, Zemin Kat, 29 nolu bağımsız bölüm ve eklentisi 23 nolu garaj.
Özellikleri: Borçluya ait bu taşınmazın tapu kayıtlarında cinsi her ne kadar arsa olarak belirtilse de, kat irtifakında belirtildiği gibi, zemin katta 29 nolu bağımsız bölüm olan dükkanın borçluya ait olduğu yerinde görülmüştür. Dükkan olarak düzenlenmiş bu yerin bitişiğindeki diğer bağımsız bölümler ile birlikte ara bölme duvarları kaldırılarak 101 AVM olarak kullanıldığı görülmüştür, içerisinde hali hazırda Alışveriş merkezi olarak faaliyet gösterildiği tespit edilmiştir. Buradaki yapı betonarme olarak yapılmıştır, dükkan içi zemin kat eklentisi ile birlikte 4m. x 29 m. boyutların da olup, duvarlar ince sıva üzeri macunlu boyalıdır, tabanlarının kaplaması seramikten yapılmıştır, dış doğramalar renkli alimiyumdan imal edilmiştir , elektrik ve suyu mevcuttur, kılima ile ısıtılmaktadır. Bu taşınmaz şehrin güney- batısında yeni yeleşim bölgesi olan Karataş bölgesine yakın bir bölgede bulunmaktadır, taşınmazın çevresi genellikle yapılaşmış olup, bu çevre yapılaşması genellikle imara uygun olarak yapılaştığı görülmüştür, çevresinde genellikle işyeri ve mesken olarak çok katlı binaların oluştuğu yeni bir yerleşim bölgesi olduğu görülmüştür. Taşınmazın her türlü belediye hizmetlerinden faydalandığı görülmüştür.
Adresi :Güneykent Mah. 260 Nolu Sokak 500 Bin Yapı Sitesi No.30, 101 Avm Şahinbey/GAZİANTEP
İmar Durumu :İnşaat tarzı E. 1.55 serbest ticaret yapı adasına gelmekte
Kıymeti : 348.700,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 30/04/2019 günü 10:40 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 27/05/2019 günü 10:40 - 10:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/205735 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.11/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR