GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep Şahinbey'de 93 m² dükkan icradan satılıktır (Çoklu satış)

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01079856
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Semt-Mahalle : KARATARLA MAH. / ŞAHİNBEY
: 93
Bölüm / Oda Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 09.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/97916 Esas
Muhammen Bedeli
:
360,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.01.2020 09:30
İkinci Satış Günü
:
11.02.2020 09:30
Satış Yeri
:
Gaziantep Adliye Sarayı Mezat Salonu Şehitkamil/Gaziantep

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

2019/97916 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı: Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, Karatarla Mah. Yeniçeri Mevkii, 551 Ada, 60 Parsel, Bodrum+Zemin+1.Kat, 1 Dükkan. Özellikleri: Taşınmazlar, Karatarla Mahallesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Taşınmazlara ulaşım için şehir merkezinde yer alan İstasyon Caddesi üzerinden güney istikametinde ilerlenir. Daha sonra bu cadde istikametinde devam edilerek Hürriyet Caddesine girilir. Bu cadde üzerinde -250 metre ilerledikten sonra Sola Gaziler Caddesine dönülür. Bu cadde üzerinde -380 metre ilerledikten sonra sola Yeniçeri Sokağa dönülür. Bu sokak üzerinde -170 metre ilerledikten sonra, doğu istikametindeki sokağa girilip 40 metre daha ılerlenılırse yolun sağında değerlemeye konu taşınmazlara varılır. Taşınmazların yakın çevresinde tamamlanmış konut binaları, eğitim kurumlan ve dini tesis alanları bulunmaktadır. Bölge, genel itibari eski yapılaşmalardan müteşekkil olup bölgede orta ölçekli ticarethane, imalathane yapıları ve dükkanlar, 1-2 katlı eski konut yerleşkeleri bulunmaktadır. Bölge imar yapılaşmaları bitişik nizam 2-5 katlı betonarme/yığma yapılardan müteşekkil olup, tarihi eser nitelikli kalintilâr ile iç içedir. Taşinmazlâra ulaşım toplu taşıma araçları ve özel araçlarla kolaylıkla sağlanmaktadır. Taşınmazlar bütün altyapı ve belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Ana gayrimenkul 86,09 m2 alana sahip parsel üzerine tek blok olarak bitişik nizamda ve betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiştir. Onaylı mimari projesine ve mahallinde yapılan incelemelere göre bodrum, zemin ve 1 normal kattan ibarettir. Taşınmazın bodrum katında 3 adet dükkanlara ait depo (1-2 ve 3 B.B. nolu dükkanlara ait), zemin katında 3 adet dükkan (1-2-3 B.B. nolu dükkanlar), 1. katında ise 3 adet dükkanlara ait (1-2 ve 2 B.B. nolu dükkanlara ait) çalışma alanı bulunmaktadır. Binada kurulmuş kat irtifakına göre toplam 3 adet (3 dükkan) bağımsız bölüm mevcuttur. Bina dış cephesi kompozit alüminyum kaplamadır. Bina içerisinde herhangi bir ısıtma sistemi bulunmamaktadır. Değerleme konusu taşınmazlar aynı mimari yapıda olup her biri bodrum-zemin-1 normal kattan oluşmaktadır. Kıymet takdirine konu Bodrum Zemin kat 1 bağımsız bölüm nolu Dükkan soldan 1.dükkan olup Bodrum Zemin ve Normal kattan oluşmaktadır. Taşınmaz net :30 m2 brüt 33 m2 bodrum, net:26 2 brüt 28 m2 zemin ve 29 m2 net ve 32 m2 brüt 1. Normal kat olmak üzere toplam 85 m2 net 93 m2 brüt olarak inşa edilmiştir. Taşınmazlar içerisinde zeminler tüm hacimlerde taban seramiği kaplıdır. Duvarları plastik boyalıdır. Taşınmaz içerisinde herhangi bir ısıtma sistemi bulunmamaktadır. Bina 5 yıllık olup bakım durumu da dikkate alındığında yıpranma oranı %10 olarak hesaplanmıştır.
Adresi : Karatarla Mahallesi Yeniçeri Sokak No:3-1 Şahinbey / GAZİANTEP
İmar Durumu : Bitişik nizam,2 kat yapılaşma koşulları ile Ticaret Alanı sahasında kalmaktadır.
Kıymeti : 360.000,00 TLKDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 16/01/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 11/02/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : Gaziantep Adliye Sarayı Mezat Salonu Şehitkamil/Gaziantep
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı: Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, Karatarla Mah. Yeniçeri Mevkii, 551 Ada, 60 Parsel, Bodrum+Zemin+1.Kat, 2 Dükkan. Özellikleri: Taşınmazlar, Karatarla Mahallesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Taşınmazlara ulaşım için şehir merkezinde yer alan İstasyon Caddesi üzerinden güney istikametinde ilerlenir. Daha sonra bu cadde istikametinde devam edilerek Hürriyet Caddesine girilir. Bu cadde üzerinde -250 metre ilerledikten sonra Sola Gaziler Caddesine dönülür. Bu cadde üzerinde -380 metre ilerledikten sonra sola Yeniçeri Sokağa dönülür. Bu sokak üzerinde -170 metre ilerledikten sonra, doğu istikametindeki sokağa girilip 40 mere daha ılerlenılırse yolun sağında değerlemeye konu taşınmazlara varılır. Taşınmazların yakın çevresinde tamamlanmış konut binaları, eğitim kurumlan ve dini tesis alanları bulunmaktadır. Bölge, genel itibari eski yapılaşmalardan müteşekkil olup bölgede orta ölçekli ticarethane, imalathane yapıları ve dükkanlar, 1-2 katlı eski konut yerleşkeleri bulunmaktadır. Bölge imar yapılaşmaları bitişik nizam 2-5 katlı betonarme/yığma yapılardan müteşekkil olup, tarihi eser nitelikli kâhntilar ile iç içedir. Taşinmazlara ulaşım toplu taşıma araçları ve özel araçlarla kolaylıkla sağlanmaktadır. Taşınmazlar bütün altyapı ve belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Ana gayrimenkul 86,09m2 alana sahip parsel üzerine tek blok olarak bitişik nizamda ve betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiştir. Onaylı mimari projesine ve mahallinde yapılan incelemelere göre bodrum, zemin ve 1 normal kattan ibarettir. Taşınmazın bodrum katında 3 adet dükkanlara ait depo (1-2 ve 3 B.B. nolu dükkanlara ait), zemin katında 3 adet dükkan (1-2-3 B.B. nolu dükkanlar), 1. katında ise 3 adet dükkanlara ait (1-2 ve 2 B.B. nolu dükkanlara ait) çalışma alanı bulunmaktadır. Binada kurulmuş kat irtifakına göre toplam 3 adet (3 dükkan) bağımsız bölüm mevcuttur. Bina dış cephesi kompozit alüminyum kaplamadır. Bina içerisinde herhangi bir ısıtma sistemi bulunmamaktadır. Değerleme konusu taşınmazlar aynı mimari yapıda olup her biri bodrum-zemin-1 normal kattan oluşmaktadır. Kıymet takdirine konu Bodrum Zemin kat 2 bağımsız bölüm nolu Dükkan soldan 2.dükkan olup Bodrum Zemin ve Normal kattan oluşmaktadır. Taşınmaz net :27 m2 brüt 29 m2 bodrum, net:27 m 2 brüt 29 m2 zemin ve 28 m2 net ve 30 m2 brüt 1. Normal kat olmak üzere toplam 82 m2 net 88 m2 brüt olarak inşa edilmiştir. Taşınmazlar içerisinde zeminler tüm hacimlerde taban seramiği kaplıdır. Duvarları plastik boyalıdır. Taşınmaz içerisinde herhangi bir ısıtma sistemi bulunmamaktadır.Bina 5 yıllık olup bakım durumuda dikkate alındığında yıpranma oranı %10 olarak hesaplanmıştır.
Adresi : Karatarla Mahallesi Yeniçeri Sokak No:3-1/A Şahinbey / GAZİANTEP
İmar Durumu : Bitişik nizam,2 kat yapılaşma koşulları ile Ticaret Alanı sahasında kalmaktadır.
Kıymeti : 380.000,00 TLKDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 16/01/2020 günü 09:40 - 09:45 arası
2. Satış Günü : 11/02/2020 günü 09:40 - 09:45 arası
Satış Yeri : Gaziantep Adliye Sarayı Mezat Salonu Şehitkamil/Gaziantep
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı: Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, Karatarla Mah. Yeniçeri Mevkii, 551 Ada, 60 Parsel, Bodrum+Zemin+1.Kat, 3 Dükkan. Özellikleri: Taşınmazlara ulaşım için şehir merkezinde yer alan İstasyon Caddesi üzerinden güney istikametinde ilerlenir. Daha sonra bu cadde istikametinde devam edilerek Hürriyet Caddesine girilir. Bu cadde üzerinde -250 metre ilerledikten sonra Sola Gaziler Caddesine dönülür. Bu cadde üzerinde -380 metre ilerledikten sonra sola Yeniçeri Sokağa dönülür. Bu sokak üzerinde -170 metre ilerledikten sonra, doğu istikametindeki sokağa girilip 40 mere daha ıierienılırse yolun sağında değerlemeye konu taşınmazlara varılır. yakın çevresinde tamamlanmış konut binaları, eğitim kurumlan ve dini tesis alanları bulunmaktadır. Bölge, genel itibari eski yapılaşmalardan müteşekkil olup bölgede orta ölçekli ticarethane, imalathane yapıları ve dükkanlar, 1-2 katlı eski konut yerleşkeleri bulunmaktadır. Bölge imar yapılaşmaları bitişik nizam 2-5 katlı betonarme/yığma yapılardan müteşekkil olup, tarihi eser nitelikli kalintilar ile iç ¡çeclir. Taşinmazlara ulaşım topıu iaşima araçları ve özel araçlarla kolaylıkla sağlanmaktadır. Taşınmazlar bütün altyapı ve belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Ana gayrimenkul 86,09m2 alana sahip parsel üzerine tek blok olarak bitişik nizamda ve betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiştir. Onaylı mimari projesine ve mahallinde yapılan incelemelere göre bodrum, zemin ve 1 normal kattan ibarettir. Taşınmazın bodrum katında 3 adet dükkanlara ait depo (1-2 ve 3 B.B. nolu dükkanlara ait), zemin katında 3 adet dükkan (1-2-3 B.B. nolu dükkanlar), 1. katında ise 3 adet dükkanlara ait (1-2 ve 2 B.B. nolu dükkanlara ait) çalışma alanı bulunmaktadır. Binada kurulmuş kat irtifakına göre toplam 3 adet (3 dükkan) bağımsız bölüm mevcuttur. Bina dış cephesi kompozit alüminyum kaplamadır. Bina içerisinde herhangi bir ısıtma sistemi bulunmamaktadır. Değerleme konusu taşınmazlar aynı mimari yapıda olup her biri bodrum-zemin-1 normal kattan oluşmaktadır. Kıymet takdirine konu Bodrum Zemin kat 3 bağımsız bölüm nolu Dükkan soldan 3.dükkan olup Bodrum Zemin ve Normal kattan oluşmaktadır. Taşınmaz net :26 m2 brüt 28 m2 bodrum, net:26 m 2 brüt 28 m2 zemin ve 27 m2 net ve 29 m2 brüt 1. Normal kat olmak üzere toplam 79 m2 net 85 m2 brüt olarak inşa edilmiştir. Taşınmazlar içerisinde zeminler tüm hacimlerde taban seramiği kaplıdır. Duvarları plastik boyalıdır. Taşınmaz içerisinde herhangi bir ısıtma sistemi bulunmamaktadır.Bina 5 yıllık olup bakım durumuda dikkate alındığında yıpranma oranı %10 olarak hesaplanmıştır.
Adresi : Karatarla Mahallesi Yeniçeri Sokak No:3-1/B Şahinbey / GAZİANTEP
İmar Durumu : Bitişik nizam,2 kat yapılaşma koşulları ile Ticaret Alanı sahasında kalmaktadır.
Kıymeti : 355.000,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 16/01/2020 günü 09:50 - 09:55 arası
2. Satış Günü : 11/02/2020 günü 09:50 - 09:55 arası
Satış Yeri : Gaziantep Adliye Sarayı Mezat Salonu Şehitkamil/Gaziantep
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/97916 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.06/11/2019

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR