GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep/Şahinbey'de 22 m2 büro icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01000191
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Semt-Mahalle : KARAGÖZ MAH. / TABAKHANE
: 22
Yayınlandığı Gazeteler

GAZİANTEP OLUŞUM 22.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2013/887 Esas
Muhammen Bedeli
:
26,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.07.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
27.08.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2013/887 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmaz Kaydı: Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, Karagöz Mah. 590 Ada, 25 Parsel, Teras Kat, 121 Büro vasfında nolu Bağımsız Bölüm. Özellikleri: Taşınmazın yer aldığı bina bölge ana arterlerinden Karagöz Caddesine cepheli olup, yakın çevresinde Nuri Mehmetpaşa Cami, Met Gold Otel, Yesemek Otel, Gaziantep Emniyet Müd. Yabancılar Şubesi ve Vakıflar Bölge Müdürlüğü bulunmaktadır. çevrede, genellikle işyeri amaçlı ve muhtelif sayıda bodrum kat üzerine zemin+3 ila 5 normal kat olacak şekilde yapılaşma söz konusudur. Yapılaşmanın yüksek yoğunlukta olduğu bölgede sosyal yaşamın gerektirdiği alışveriş, sağlık ocağı/hastane, okul, market, banka vb. sosyal ihtiyaçlar yakın mesafelerde karşılanabilmektedir. Bölgede, genellikle orta ve üst düzey gelir grubuna sahip insanlar ticari faaliyet göstermekte olup, bölge şehrin en eski ve en merkezi noktalarından biri olması yanında ticari potansiyeli ve yaya yoğunluğunun da en yüksek olduğu bölge özelliğinde olması sebebiyle tercih edilmektedir. Teras kat 121 no.lu bağımsız bölümün bulunduğu bina, 460,22m² alanlı arsası üzerinde, bitişik nizamda, betonarme karkas inşaat tarzında tek bloklu İş Hanı şeklinde tasarlanmış olup 2 bodrum+zemin+4 normal kat+teras kattan ibarettir. Kat irtifakına esas mimari projesine göre, 2. bodrum katında; 4 adet imalathane (1 ila 4 b.b), kalorifer dairesi ve bekçi odası, 1. bodrum katında; 26 adet dükkan (5 ila 30 b.b), Zemin katında 27 adet dükkan (31 ila 57 b.b), 4 normal katın her birinde 14 adet büro (58 ila 113 b.b) ve lvb-wc, Teras katında 9 adet büro (114 ila 122 b.b), 123 b.bölüm no.lu vitrin nitelikli taşınmaz ile lvb-wc olmak üzere kurulmuş kat irtifakına göre binada toplam 123 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina girişi zemin kattan Karagöz Caddesi ve Çamurcu Sokak cephelerinden sağlanmaktadır. Bina giriş kapıları parmaklıklı demir kepenk şeklindedir. Bina giriş zeminleri mozaik mermer, merdivenleri mermer kaplı, duvarları yağlı boyalıdır. Asansörün mevcut olduğu binanın dış cephesi tuğla görünümlü kaplamadır. Otopark imkanı ve ısıtma sistemi bulunmayan binada, ısınma klima ile sağlanmaktadır.Teras kat 121 bağımsız bölüm numaralı Büro, bina girişinin olduğu zemin kata göre 5 kat üstte,Çamurcu Sokaktan binaya bakıldığında sol ön köşede konumunda olup teras katta olduğundan dışarıdan bakıldığında görülememektedir. Kat irtifakına esas mimari projesine göre brüt 22 m²(net 19 m²) teras kat alanlıdır. Şahinbey tapu müdürlüğünde projesine ulaşılamayan taşınmazın belediye projesindeki alanı ve konumu dikkate alınmıştır. Onaylı mimari projesine göre bölümsüzdür.
Adresi : Karagöz Mah. Karagöz Caddesi, Petrol İş Hanı, Bina No: 22, Teras Kat, Büro Kapı No: 509 Şahinbey/Gaziantep
İmar Durumu : Bitişik nizam, Hmax: 15,50 metre (5 kat) yapılaşma koşullarında Ticaret alanı
Kıymeti : 26.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 24/07/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 27/08/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/887 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.20/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR