GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Gaziantep/Şahinbey'de 20 m2 dükkan icradan satılıktır (Çoklu satış)

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00983222
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Semt-Mahalle : KARATARLA MAH. / ŞAHİNBEY
: 20
Bölüm / Oda Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

GAZİANTEP EKSPRES 19.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/140374 Esas
Muhammen Bedeli
:
24,600 TL
Birinci Satış Günü
:
02.07.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
29.07.2019 11:00
Satış Yeri
:
Gaziantep Adliye Sarayı, Mezat Salonu, Şehitkamil/Gaziantep

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2018/140374 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Taşınmaz Kaydı: Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, Kara tarla Mah. Kumruoğlu Çıkmazı Mevkii, 553 Ada, 195 Parsel, Bodrum Kat, 11 nolu Dükkan. Özellikleri: Mahallinde yapılan incelemede, mahallinde zemin katta, pasaja girince sağdan 1.ve 2.sırada konumlu dükkanlardır. Söz konusu dükkanlar ara duvar kaldırılarak tek dükkan olarak kullanılmakta olup tek bölümlüdür. Asansörsüz binada brüt 11 bağımsız bölüm numaralı dükkan 10 m², 12 bağımsız bölüm numaralı dükkan 10 m² kullanım alanlı olmak üzere toplam 20 m² alanlıdır. Her iki dükkan mahallinde birleştirilerek tek dükkan olarak kullanılmaktadır. Dükkan zeminleri seramik kaplamadır. Dış cephesi camekan kaplamadır. Söz konusu meskenin yaklaşık 45 yıllık bir binada bulunduğu görülmüş olup bina bakım durumu da dikkate alınarak yıpranma payı %40 olarak alınmıştır. Bina asansörsüz ve kalorifersizdir. Karatarla Mahallesi sınırları içerisinde bulunan parsel, konum olarak Kumruoğlu Sokak üzerinde yer almaktadır. Taşınmaza ulaşım için Hürriyet Caddesi üzerinde kuzey yönde ilerlenir ve sağa Gaziler Caddesine geçilir. Bu caddeden 425 m ileriden sola Seferoğlu Sokağa girilir. Yaklaşık 90 m ileride karşıda yer alan taşınmaza ulaşılır. Taşınmazın yakın çevresinde; Gaziler Çarşısı, Gaziantep Eski Adliyesi bulunmaktadır. Bölgeye ana arterlerden Hürriyet Caddesi üzerinden ulaşım sağlanmakta olup ulaşım sorunu bulunmamaktadır. Taşınmaz şehir merkezinde yer almaktadır.
Adresi :Karatarla Mah, Kumruoğlu Sokak, Gören Trikotajcılar Pasajı, Bina No:28 Şahinbey/GAZİANTEP
İmar Durumu : Bitişik Nizam 3 kat Ticaret Yapı adasına gelmektedir.
Kıymeti : 24.600,74 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 02/07/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 29/07/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Gaziantep Adliye Sarayı, Mezat Salonu, Şehitkamil/Gaziantep
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Taşınmaz Kaydı: Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, Karatarla Mah. Kumruoğlu Çıkmazı Mevkii, 553 Ada, 195 Parsel, Bodrum Kat, 12 nolu Dükkan. Özellikleri: Mahallinde yapılan incelemede, mahallinde zemin katta, pasaja girince sağdan 1.ve 2.sırada konumlu dükkanlardır. Söz konusu dükkanlar ara duvar kaldırılarak tek dükkan olarak kullanılmakta olup tek bölümlüdür. Asansörsüz binada brüt 11 bağımsız bölüm numaralı dükkan 10 m², 12 bağımsız bölüm numaralı dükkan 10 m² kullanım alanlı olmak üzere toplam 20 m² alanlıdır. Her iki dükkan mahallinde birleştirilerek tek dükkan olarak kullanılmaktadır. Dükkan zeminleri seramik kaplamadır. Dış cephesi camekan kaplamadır. Söz konusu meskenin yaklaşık 45 yıllık bir binada bulunduğu görülmüş olup bina bakım durumu da dikkate alınarak yıpranma payı %40 olarak alınmıştır. Bina asansörsüz ve kalorifersizdir. Karatarla Mahallesi sınırları içerisinde bulunan parsel, konum olarak Kumruoğlu Sokak üzerinde yer almaktadır. Taşınmaza ulaşım için Hürriyet Caddesi üzerinde kuzey yönde ilerlenir ve sağa Gaziler Caddesine geçilir. Bu caddeden 425 m ileriden sola Seferoğlu Sokağa girilir. Yaklaşık 90 m ileride karşıda yer alan taşınmaza ulaşılır. Taşınmazın yakın çevresinde; Gaziler Çarşısı, Gaziantep Eski Adliyesi bulunmaktadır. Bölgeye ana arterlerden Hürriyet Caddesi üzerinden ulaşım sağlanmakta olup ulaşım sorunu bulunmamaktadır. Taşınmaz şehir merkezinde yer almaktadır.
Adresi :Karatarla Mah. Kumruoğlu Sokak, Gören Trikotajcılar Pasajı, Bina No:28 Şahinbey/GAZİANTEP
İmar Durumu : Bitişik Nizam 3 kat Ticaret Yapı adasına gelmektedir.
Kıymeti : 24.600,74 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 02/07/2019 günü 11:20 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 29/07/2019 günü 11:20 - 11:30 arası
Satış Yeri : Gaziantep Adliye Sarayı, Mezat Salonu, Şehitkamil/Gaziantep
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/140374 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.16/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR