GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep/Şahinbey'de 110 m2 büro icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062660
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Semt-Mahalle : SEFERPAŞA MAH. / TABAKHANE
Toplam m² : 110
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 06.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/138186 Esas
Muhammen Bedeli
:
189,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.11.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
20.12.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

2018/138186 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmaz Kaydı: Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, Seferpaşa Mah. 622 Ada, 22 Parsel, 3. Kat, 29 Nolu Bağımsız Bölüm. Özellikleri: Taşınmaz Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, Seferpaşa Mahallesine sınırları içerisinde yer almaktadır. Taşınmaza ulaşmak için Hürriyet Caddesi istikametinden İstasyon Caddesi istikametine doğru 165 metre ilerlenir. Dayı Ahmet Ağa Sokağına doğru sağa dönülür.115 metre ilerlendiğinde solda konumlu Şan apartmanına ulaşılır. Taşınmaz bu apartmanda 3. kat(29 bağımsız bölüm Nolu) meskendir. Taşınmazın bulunduğu bölge Gaziantep ilinin en yoğun ticari faaliyetlerinin gerçekleştiği, yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu bölgesidir. Bu bölgede Elektronik aletler, küçük ev eşyaları, giyim ve kuyumcu dükkanlarına yakın olduğu bölgedir. Vatandaşların bu tür alışverişlerini yapmak için uğradıkları tarihi mekanları da içinde barındıran Ticaret merkezi konumundadır. Taşınmazın bulunduğu bölge ticari kullanım fonksiyonlu gelişmiştir. Bölge genelinde zemin ve üst katlar genel olarak iş yeri olarak Kullanılmaktadır. Bina girişleri demir ferforje doğrama kapıdır. Giriş zemini ve merdivenler karo kaplamadır. Bina asansörsüzdür. Dış cephe akrilik boyadır. Konu mülk ana gayrimenkulde 3. katında 29 bağımsız bölüm Nolu meskendir. Bina girişine göre sağ cephede konumludur. Şahinbey Şahinbey Belediyesi kat irtifakına esas mimari projesine ve yerindeki duruma göre 110m² alana sahiptir. Elektronik aletler, küçük ev eşyaları, giyim ve kuyumcu dükkanlarının yoğun olarak yer aldığı bölgedir. Vatandaşların bu tür alışverişlerini yapmak için uğradıkları tarihi mekanları da içinde barındıran Ticaret merkezi konumundadır. Geçmişte daha aktif olan bu bölge Gaziantep ilinde birçok Avm açılmasıyla etsini azaltsa da, Gaziantep denilince akla gelen ilk yerler arasında yer almakta olup, çevre illerden günübirlik şehri ziyaret edenlerinde uğrak noktası olan karagöz caddesine yakın konumludur. Taşınmazların tamamı yerinde yapılan inceleme sonucunda bulundukları mevki, fonksiyonları, büyüklükleri, özellikleri ve çevre emsal değerleri göz önünde bulundurularak, yasal haliyle serbest piyasada alım satım seviyesi ortadır. Taşınmazın bulunduğu bölge Gaziantep ilinin en yoğun ticari faaliyetlerinin gerçekleştiği, yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu bölgesine çok yakın konumdadır.
Adresi : Seferpaşa Mah, Dayı Ahmet Ağa Sok, Şan Apt, No: 29 Şahinbey / GAZİANTEP
İmar Durumu : B-5 Bitişik Nizam5 katlı ticaret alanı gelmekte
Kıymeti : 189.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 25/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 20/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/138186 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.03/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR