İSTANBUL 11. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Fatih/Mercan'da 28 m² dükkan mahkemeden satılıktır

İSTANBUL 11. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00982202
Şehir : İstanbul / Fatih
Semt-Mahalle : MERCAN MAH. / TAHTAKALE
: 28
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 17.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/39 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
1,520,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.06.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
19.07.2019 10:00
Satış Yeri
:
İSTANBUL 11. SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU 4. KAT B BLOK 425 NUMARALI ODA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL 11. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU2018/39 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Fatih İlçe, 267 Ada, 31 Parsel, MERCANAĞA Mah., Kilithanı Alt Kat Mevkiinde bulunan kargir dükkan olup, Uzunçarşı Caddesinden han kapısından içeriye girildiğinde açık avlu başlangıcında sağdan ikinci dükkandır, 2,0 m3 hacimli alan bulunduğu, sağdaki baca çıkışlı niş bölümünde ve karşı duvardaki niş kısmında ahşap dolap bulunduğu içi boş olan dükkanın zemin beton şapının, tavan ve duvar sıvalarının oldukça bozuk ve bakımsız olduğu, elektrik tesisatının döşeli ancak tamirata muhtaç durumda olduğu tavan tipinin klasik kemer şeklinde tuğla ve taşın sıkıştırılarak yapılmış olduğu net kullanım alanının ise 28,00 m2 olduğu, tarihi yarımadanın ticari olarak en işlek olan kapalı çarşı sultan hamam, mahmutpaşa Süleymaniye arasındaki mercan'da olup, kamu kurum ve kuruluşlarına kültür merkezlerine, alış veriş merkezlerine vs oldukça yakın olduğu, ulaşım imkanının rahat olduğu, her türlü alt yapı ve belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Uzunçarşı Caddesi Mercanağa mahallesi,No:57'deki Eski Eser Tarihi kilithanı içerisinde eski 9( yeni 8) numaralı Fatih/ İSTANBUL
Yüzölçümü : 38,00 m2
İmar Durumu : Fatih Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 20/09/2018tarih ve E.130063 sayılı yazısında; söz konsu Mercan Mahallesi, 267 ada, 31 parsel sayılı yerin İstanbul IV. Numaralı, İstanbul I. Numaralı yenileme alanları, İstanbul II. Numaralı Yenileme alanları kültür varlıklarını koruma bölge kurullarınca uygun bulunarak Büyükşehir Belediye Başkanlığınca 04/10/2012 tarihinde onaylanan Fatih ilçesi, ( tarihi yarımada) Kentsel Tarihi, Kentsel Arkeolojik, Birinci Derece Arkolojik Sit alanı 1/1000 Ölçekli koruma amaçlı uygulama imar planında 1. Derece Koruma bölgesinde, Geleneksel Ticaret alanında kaldığı parselde tescilli anıt eser kaydı bulunduğu, Koruma kurulunda karar alınmadan uygulama yapılamayacağı denilmektedi.
Kıymeti : 1.520.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydının beyanlar hanesinde; Bu parselin zemininden itibaren 4/40 M/S irtifaından yukarı havası kilit han üst kat 10 numaralı odaya ait olduğu, Şerhler Hanesinde; PİR MEHMET PAŞA VAKFINDAN,
1. Satış Günü : 19/06/2019 Çarşamba günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 19/07/2019 Cuma günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : İSTANBUL 11. SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU 4. KAT B BLOK 425 NUMARALI ODA -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamın ıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/39 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR