ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Eyyübiye Kendir Mahallesi'nde fırın icradan satılıktır

ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00928050
Şehir : Şanlıurfa / Eyyübiye
Semt-Mahalle : KENDİRCİ MAH. / ÇARŞI
Toplam m² : 230
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 11.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/74 ESAS
Muhammen Bedeli
:
900000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.03.2019 10:45
İkinci Satış Günü
:
05.04.2019 10:45
Satış Yeri
:
ŞANLIURFA ADLİYESİ ANA BİNA ZEMİN KAT DANIŞMA ARKASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ
2018/74 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Şanlıurfa ili merkez ilçesi kendirci mah. 197 ada 9 nolu parselde kayıtlı 235, 59 M2 yüzölcümlü 20/30 arsa paylı zemin kat 2 bağımsız bölüm numaralı fırın vasıflı taşınmaz imar planı dahilinde olup belediyenin tüm hizmetlerinden yararlanmaktadır. Adresi onikiler mah. akçakale cad. no 92/A taş fırın eyyübiye/Şanlıurfadır. Taşınmazın doğusu (karşısı) Akçakale cad. bahçeler, Kuzeyinde 250 metre uzaklıkta Dem-et et kombinası kuzey batısında 500 metre uzaklıkta Harran kapı mezarlığı bulunmaktadır. Taşınmazın çevresinde tek ve iki katlı yapılar mevcuttur.Taşınmaz ticari konumdardır. Bu cadde üzerinde taşınmazlar işyeridir. Taşınmazın olduğu bina bodrum + Zemin+ 1 normal kattan oluşan betonarme karkas bir yapıdır. Söz konusu fırın zemin katta doğu cepheli alta deposu bulunmaktadır. Fırında yerler ve duvarlar seramik kaplama tavan taş yünü asma tavanlı ön cephe alimünyum camekanlıdır somun fırını olarak kullanılmaktadır. Zemin katta taş fırın ocağı satış yeri arkası ise hamur hazırlama alanı olarak kullanılmaktadır. merdivenle depoya inilmektedir. depoda yerler ve duvarlar seramik kaplama tavan plastik boyalıdır. Burada torba unlar bulunmaktadır. Zemir kat fırının deposu toplam 230m2 alanlıdır. Değeri 900.000,00 TL'dir.
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır
1. Satış Günü : 11/03/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 05/04/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : ŞANLIURFA ADLİYESİ ANA BİNA ZEMİN KAT DANIŞMA ARKASI -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortada teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/74 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR