ŞANLIURFA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Eyyübiye/Kadıkendi'de 750 m2 imalathane icradan satılıktır

ŞANLIURFA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01024353
Şehir : Şanlıurfa / Eyyübiye
Semt-Mahalle : KADIKENDİ MAH. / EYYÜBİYE
Kapalı Alan m² : 750
Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 12.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/914 ESAS
Muhammen Bedeli
:
850,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.08.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
23.09.2019 10:40
Satış Yeri
:
Şanlıurfa Adliyesi ana bina zemin kat danışma arkası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 3. İCRA DAİRESİ
2019/914 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Şanlıurfa ili Eyyübiye ilçe Kadıkendi mahallesi 297 ada 14 nolu parselde kain 643,72 m2 yüz ölçümlü arsa üzerinde kurulu bina iki katlı betonarme imalathane ve arsası vasıflı tam hissesi Hüseyin oğlu Mehmet Uğur Akyüz Adına kayıtlıdır. Taşınmaz imar planı dahilinde küçük sanayi sitesi alanlarında olup, belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmaz Şanlıurfa Gıdacılar sitesinde bulunmaktadır. Taşınmazın güneydoğusunda yaklaşık 1500 metre mesafede Evren sanayi sitesi, güneyinde yaklaşık 200 metre mesafede Şanlıurfa-Gaziantep kara yolu bulunmaktadır. Çevresinde benzer şekilde çeşitli imalathaneler bulunmaktadır. Taşınmaz 643,72 yüz ölçümlü arsa üzerinde betonarme karkas yapı tarzında zemin kat, asma kat ve 1 normal kat olmak üzere toplamda 3 katlı olarak inşa edilmiştir. Mahalinde zemin katta soğuk hava depoları bulunmaktadır. Asma kat idari kısım olup, müdür odası, sekreter odası, muhasebe, mutfak ve wc ve duştan oluşmakta olup, 1.katta ise fabrika, 2 oda, mutfak, wc duş ve lavabodan oluşmaktadır. Bina zemin kat 320,00 m2, asma kat 110,00 m2,normal kat ise 320,00 m2 olmak üzere toplamda 750,00 m2 net alanlıdır. Taşınmazın geniş evsafı dosyada mevcut bilirkişi raporunda acıklanmıştır.
Adresi : Şanlıurfa ili Gıda Toptancılar sitesi, 8503 cadde no : 14 Lades
Soğuk hava deposu Eyyübiye Şanlıurfa
Yüzölçümü : 643,72 m2
İmar Durumu : imarlı
Kıymeti : 850.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 27/08/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 23/09/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri :Şanlıurfa Adliyesi ana bina zemin kat danışma arkası
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/914 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR