ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Eyyübiye/Batıkent'te 400 m² dükkan icradan satılıktır

ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01050154
Şehir : Şanlıurfa / Eyyübiye
Semt-Mahalle : BATIKENT MAH. / AKŞEMSETTİN
: 400
Yayınlandığı Gazeteler

YENİURFA 13.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/94 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.11.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
02.12.2019 11:00
Satış Yeri
:
Sırrın Mah. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı No:204İl Göç İdaresi Karşısı Glütensiz Ekmek Fırını Yanı Haliliye Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi 1. Zemin Kat (Konferans Salonu) Haliliye/Şanlıurfa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ
2019/94 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Şanlıurfa İli Eyyübiye İlçesi Batıkent Mah. 240 Ada 3 Nolu Parselde kayıtlı 6.989,46 m2 yüzölçümlü Tek Katlı 18 Bağımsız Bölümlü Çelik Atölye Binası nitelikli ana taşınmaz üzerinde Zemin Kat 2. Nolu Bağımsız Bölüm Numaralı Dükkan nitelikli taşınmaz.
Özellikleri : Satış konusu taşınmazın bulunduğu ana gayrimenkul zemin katlı olarak inşa edilmiş olup ana gayrimenkulde toplam 18 bağımsız bölüm bulunmaktadır.Taşınmazın bulunduğu blokta dükkanların hepsi aynı tipve aynı tarzda inşaa edildiği görülmüştür.Dükkanın ana giriş kapısı demir profilden mamüldür. Ana gayrimenkulün kat irtifakına esas mimari projesine göre: zemin kattan oluşmakta olup, konum olarak kat irtifakına esas mimari projesi ile uyumsuzdur. Binanın dış cephesi, silikonlu dış cephe boyası ile boyanmıştır.Satış konusu taşınmaz ana gayrimenkulün kuzeyinde yer alan sağ taraftan 2. Sıradaki dükkandır. Taşınmazın mimari projesine göre brüt 400 m² alanlı dükkandır. Konu mülkün, yerler beton kaplama, duvarlar boyasız, tavanları alüminyum doğramadan üretilmiştir. Taşınmaz çöp geri dönüşüm dükkanı olarak kullanılmaktadır. Taşınmazın vaziyet planında kuzey cephesinde 1, 2, 3, 4, 5 ve 6 no.lu büyük alanlı atölyeler, Güney cephesinde ise 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ve 18 no.lu küçük alanlı atölyeler bulunmaktadır. Kat planı vaziyet planı ile çakıştırldığında büyük alanlı atölyelerin güney cephede, küçük alanlı atölyelerin ise kuzey cephede projelendirildiği tespit edilmiştir. Taşınmazın kat planı ile vaziyet planının uyumsuz olduğu tespit edilmiştir. Taşınmazın konumu vaziyet planına göre doğru, kat planına göre yanlış olduğu tespit edilmiştir.
Adresi : Batıkent Mahallesi, Evren 20. Sokak No:4/1 Eyyübiye/Şanlıurfa
Yüzölçümü : 400,00 m2
Arsa Payı : 48/384
İmar Durumu : Sanayi imarlı olarak belirlenmiştir. Taşınmaz Eyyübiye Belediyesi sınırlarında yer almakta olup tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : 21/03/2019 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan 20/03/2019 tarih ve 843 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararına istinaden taşınmazın KDV oranı 31/12/2019 tarihine kadar % 8, 31/12/2019 tarihinden sonra kesinleşirse %18 KDV oranını uygulanacaktır.
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 06/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 02/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Sırrın Mah. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı No:204İl Göç İdaresi Karşısı Glütensiz Ekmek Fırını Yanı Haliliye Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi 1. Zemin Kat (Konferans Salonu) Haliliye/Şanlıurfa
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/94 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR