ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Etimesgut/Via Consept'te 48 m² ofis icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00984130
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : ŞEHİT OSMAN AVCI MAH. / GÖKSU
: 48
Isıtma : Doğalgaz (Merkezi)
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 20.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/7892 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
145,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.05.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
28.06.2019 11:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2018/7892 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 46659 Ada, 2 Parsel, ŞEKER Mahalle/Köy, 10.Kat 264 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup, Taşınmaz binada 10. katta, bina girişine göre sağ arka konumda yer almaktadır. Bağımsız bölüm kuzeybatı cephelidir. Projesine göre yasal net kullanım alanı 48 m² (Brüt 51 m²) olarak tespit edilmiştir. Mahallindeki faydalı kullanım alanı ise 48 m² olarak ölçülmüştür. Projesinde ve mahallinde; ofis, oda, wc, mutfak nişi ve 1 balkon bölümlerinden oluşmaktadır. Giriş kapısı kasa ve kanadı mobilya, iç kapıları kasa ve kanadı mebran penceleri PVC doğramadır. Ofis ve oda zeminleri lamine parke kaplama, duvarları saten boya dekordur. Mutfak zemini lamine parke, duvarları saten boya dekordur. Mutfak dolapları laminat olup, tezgahı mermerit malzemeden imal edilmiştir. Wc zemini seramik, duvarları fayans kaplamadır. Wc içinde yerden klozet, duşakabin ve lavabo bulunmaktadır. Ofis ve oda tasarruflu ampul aydınlatmadır. Isıtma sistemi merkezi sistem olup, petekleri takılı ve faaldir. Balkon korkuluk ve küpeşteleri alüminyum profil doğramadır. Yapı 14 katlı, 330 bağımsız bölüm içermektedir. Her katta 21 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina bodrum + zemin+ 12 normal kat olarak inşa edilmiştir. Bina girişi, zemin katından, kuzey yönünden sağlanmaktadır. Bahçe zemini çim ve karo kaplı, çevresi duvar üzeri fens teli ile çevrilidir. Dış cephesi akrilik esaslı boya dekorludur. Ana giriş kapısı alüminyum profil çerçeveli ve camlıdır. Giriş holü zemini mermer, granit, duvarları duvar kağıdı, dekorludur. Merdiven korkuluk ve küpeşteleri alüminyum profil doğramadır. Binada asansör, su deposu, yangın merdiveni, görüntülü diafon, açık otopark bulunmaktadır. ara sokak konumludur. Bina eski yapı ancak bahçe, apartman boşluğu ve sığınak vb. alanları bakımlıdır. Taşınmaz Tapu kaydında Şeker Mahallesi olarak kayıtlı olup, Büyükşehir Belediyesi Numarataj Servisinde Şehit Osman Avcı Mahallesi olarak geçmektedir. (20/03/2019 tarihli resmi gazetede yayınlanan 843 Sayılı Cumhurbaşkanı Kararı gereği 31/12/2019 tarihine kadar KDV oranı %8 olarak uygulanacak olup, ihalenin bu tarihten sonra kesinleşmesi halinde kesinleştiği tarihte yürürlükte olan KDV oranı uygulanacaktır.)
Adresi : Şehit Osman Avcı Mah. Kaplan Cad. Via Consept No: 7/264 Etimesgut- Ankara
Yüzölçümü : 9.552,00 m²
Arsa Payı : 30/9552
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 145.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir. Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 28/05/2019 günü 11:30 - 11:33 arası
2. Satış Günü : 28/06/2019 günü 11:30 - 11:33 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7892 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR