BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Esenyurt'ta dükkan icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00889197
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : ÜÇEVLER MAH. / SAADETDERE
: 148
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 04.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/4481 ESAS
Muhammen Bedeli
:
380,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.12.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
17.01.2019 11:00
Satış Yeri
:
İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2017/4481 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri: İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, 1966 ada 19 parselinde kayıtlı olup, adres olarak; Esenyurt Üçevler Mahallesi, Urfalılar Caddesi ve Pazaryolu Caddesi, 902. Sokak No: 57 zemin kat D: 1 adresinde yer almaktadır. Dükkanın plan itibariyle; içerden bağlantının iptal edilerek zemin ve bodrum kat olarak ayrı kullanıldığı, bodrum katta tekstil atölyesi, zemin katta ise erkek kuaförü girişe göre solda olduğu tesbit edilmiştir. Buna göre; bodrum katın tek bir alan, tuvalet ve binanın arka taraftaki boşluğuna çıkış imkanı olduğu tesbit edilmiştir. Zeminler seramik, pencereler pvc, pencere korkulukları ferforje demirdir. Üst katın; tek bir alan ve tuvaletten ibaret olduğu tesbit edilmiştir. Zeminler seramik, pencereler pvc, pencere korkuluları ferforje demir, ön cepheye bakan çerçeve alüminyum ve kepenklidir. Tapuda depolu dükkan onaylı projesine göre 148,00 m2 kullanım alanına sahiptir.Taşınmaz ilçe merkezinde yer almakta olup, bölgeyi boydan boya kat eden Pazaryolu Caddesine, Urfalılar Caddesine, alışveriş noktalarına, çarşı pazara, toplu taşıma araç duraklarına yürüme mesafesindedir. Alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş gelişme gösteren bir bölgede yer almaktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Alışveriş merkezleri bölgeye servis araçları ile hizmet vermektedir. Sosyal hayatı etkileyen faktörler bölgede hızla artmakta ve gelişim göstermektedir. Bölgenin çehresini değiştirecek ve bölgeye değer katacak çok sayıdaki prestijli yapının inşaatı devam etmektedir. E-5 karayoluna ve TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir.
Yüzölçümü: 179,32 m2 Arsa Payı : 20/100
İmar Durumu: Esenyurt TEM Güneyi 2.Etap 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Bitişik Nizam, 5 Kat, Konut alanında kaldığı belirtilmektedir.
Kıymeti : 380.000,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Muhtelif hacizler vardır.
1. Satış Günü : 21/12/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 17/01/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri:İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST. -

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/4481 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR